Ormanda saatlerce kendini arayan adam ilk kez konuştu

Bursa'nın İnegöl ilçesinde ormanlık alanda ekiplerle birlikte kendini arayan ve dünya basınında gündem olan Beyhan Mutlu ilk kez konuştu.

GİRİŞ 01.10.2021 09:06 GÜNCELLEME 01.10.2021 09:09
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Arama çalışmaları sırasında ekiplerin Beyhan ismiyle seslenmesiyle kayıp olan adamın kendisi olduğunu öğrenen Mutlu, kayıp olan şahsın kendisi olduğunu ısrarla söylemesine rağmen ekiplere kendini inandıramadı. Beyhan Mutlu, "Dünya gündemine girmişim ama dünya umurumda değil" diye konuştu.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde alkol aldıktan sonra kendini arama çalışmalarına katılan Beyhan Mutlu, dünyanın önde gelen gazetelerinin internet sitelerine "Kayıp Türk kendisini arama ekibine katıldı" başlığıyla manşet olmuştu.

Ormanda saatlerce kendini aradı!Ormanda saatlerce kendini aradı!

Dünyanın tanıdığı Beyhan Mutlu, sessizliğini bozup, yaşadığı o anları anlattı.

'İSMİMİ DUYUNCA SOĞUK TER DÖKÜLDÜ'

Bursa'nın Hamitler Mahallesi'nden gelip İnegöl'ün Çayyaka mahallesinde çalıştığını ifade eden Mutlu, "Olay günü Mesut arkadaşımla İnegöl'de işlerimizi hallettik. Gelirken de alkol aldık yanımıza. Sonrasında beraber alkol aldık. Vakit geç olunca 'ben dinlemeye gidiyorum' diyerek yanından ayrıldım. Yazlık evde alkol almıştık. Ben dinlenmek için diğer eve gittim. Arkadaşım beni tam anlamamış. Benim geri dönmediğimi görünce meraklanmış. Jandarmayı ve arama kurtarma ekiplerine haber vermiş. Gece 1 gibi uyudum. Sabaha karşı 5 sıralarında uyandım. Dışarıya çıktım. Arama kurtarma ekiplerini görünce yanlarına gittim ne olduğunu sordum. Kayıp biri olduğunu söylediler. Ben de aralarına karışarak, kayıp olan şahsı aramaya başladım. Kayıp kişinin kim olduğunu bilmeden aramaya katıldım. Bir süre sonra Beyhan Mutlu'yu aradıklarını söylediler. İsmimi duyunca soğuk ter döküldü. Beyhan Mutlu'nun ben olduğunu söyledim ama aramaya devam ettiler. Bana inanmadılar. Mesut arkadaşım beni görünce durum ortaya çıktı. Bir anda ortalık karıştı. Onlarla beraber yarım saatten fazla aramalara katıldım. Benim olduğumu bilince ekipler, gülümsediler." dedi.

'DÜNYA UMURUMDA DEĞİL'

Dünya basınının da gündem olduğunun hatırlatılması üzerine Mutlu," Çok şaşırdım. Aniden başımıza böyle bir şey geldi. Hayatımda böyle bir olay olmadı." dedi.
Kendisiyle alakalı olan haberleri hiç okumadığını söyleyen Mutlu,"Olaydan sonra hep çalıştım. Hiç haber okumadım. Burada telefon çok çekmiyor. İnşaatta çalışıyorum. Kayıp olayında bana destek veren Jandarma Komutanlığı ekiplerine ve arama kurtarma ekiplerine teşekkür ediyorum. Bütün dünyaya selamlar. Olan oldu dünya umurumda değil." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 52
 • Adanalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Alkolün yan etkileri, adamı yok eder ve sonrada kendini aratır...
  Cevapla
 • ters köşe 1 yıl önce Şikayet Et
  ara kendini bul denir tasavvufta fakat dayı bunu yanlış anlamış
  Cevapla
 • Haktan Yana 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünyanın En İlginç Konulu Şampiyonluk Yarışması Kapsamında, GUİNNESS REKORLARININ TARTIŞMASIZ BİRİNCİSİ olabilir.
  Cevapla
 • Sakaryalı Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Film çekselerdi böyle senaryomu olur üleyn derim
  Cevapla
 • ferdi 1 yıl önce Şikayet Et
  Adam sadece bizi değil tüm dünyayı gülümsetti. Beyhan diye bağırdıklarında iyi ki ismini hatırlamış.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında açıklama
İsveç'ten Türkiye ve İslam açıklaması: İsveçlilerin güvenliği için riskli