Büyükada'da akülü araç protestosu! Belediye Başkanı'na istifa çağrısı

Büyükada sakinleri, Adalar'da akülü araç kullanımının yasaklanmasını protesto etti. Adalar Belediyesi önünde toplanan ada sakinleri yarın uygulanacak olan yasaya karşı çıktı.

GİRİŞ 04.10.2021 14:19 GÜNCELLEME 04.10.2021 14:39
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Adalar’da akülü araç kullanımının yasaklanmasını Büyükada sakinleri protesto etti. İlk olarak Adalar Belediyesi İlçe Meclis Toplantısı’na gelen Adalılar, toplantıda Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik konuşmasını yaparken tepki gösterdi. Tartışmanın çıktığı toplantıda Adalılar, alkışlar ve bina girişinde bulunan turnikelere vurarak toplantı salonunu terk etti. Belediye binası önünde toplanan Adalılar, "Ada'ya kayyum istiyoruz, başkan istifa" sloganlarıyla yarın uygulanacak olan yasaya tepki gösterdi.

"ADADA ADALET İSTİYORUM"

Adalet istediğini söyleyen ada sakini Şerife Balat, "Akülü araç kullanmak benim hakkım. Ben Adalıyım. Adalet istiyorum. Araçla çocukları günde 10 defa okula çıkarıyorum. Akülü aracımın kaldırılmasını istemiyorum. Adada adalet istiyorum. Bugün ilçe meclisinde akülü araçları tartışmamız gerekirken, işi partiye döktüler. Biz buraya parti konuşmaya gelmedik. Akülü araç konuşmaya geldik" dedi.

"BU ŞEKİLDE DEVAM EDERSE BUGÜNDEN İTİBAREN ÇOCUKLARI OKULA GÖNDERMEYECEĞİM"


Okul için servis talep eden ada sakini, "Bu şekilde devam ederse bugünden itibaren çocukları okula göndermeyeceğim. Okul, 45 dakika uzaklıkta" diye konuştu. Ada sakini Sabriye Yıldırım ise "Bugüne kadar akülü aracıma hiç şarj almadım. Çünkü hiç ihtiyaç duymadım. Sadece çocuklarım okula başladığı için aldım. Belediye okullar için servis aracı koymuyor" ifadelerini kullandı.

"YARIN AKÜLÜ ARABAMDA GECELEYECEĞİM"

Ada sakini Hilal Olcay, "Biz burada Adalılar olarak yaşıyoruz. Bize kimse bir şey sormuyor. Oturduğun masadan karar veriyor. İçeride siyaset yapılıyor. Biz buraya çözüm için geldik. Yarın akülü arabamda geceleyeceğim" dedi. Ada sakini Sultan Gülyar, "Belediye bu araçlara ilk önce plaka verdi. Bu plakaların bedeli olarak da bin 500 lira para aldı. Ve bu parayı bağış adı altında aldılar. Madem böyle bir şey vardı belediye neden plaka dağıttı. Biz Adalılar adanın yüksek yerlerinde oturuyoruz. Biz bu akülü araçlara ihtiyacı olan kişileriz. Bizim Adalılar olarak acilen araçlarımız hakkında verilen kararın geri çekilmesini istiyoruz. Yarın aracımı kapımın önüne koyacağım ve hakkımı hukuki yollarla arayacağım" dedi.

YORUMLAR 16
 • Şaban 1 yıl önce Şikayet Et
  Toplasınlar hepsini belediye geç bile kaldı
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Adaları lağım bassa bunlar yine chp 'ye oy verirler. Beter olun.
  Cevapla
 • Niyazi Özarslan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben hariç 16 milyonu kucaklayan,MUSİLAJ EKREM heryerde vatandaşı isyana teşvik ediyor.Yasakcilik beni CHPnin fabrika ayarlarını hatırlatıyor Halk için düşük kaliteli undan ekmek öneren zihniyet bu halka tepeden bakmaya devam ediyor.Hersey güzel olacaktı,onların GÜZELLİK ANLAYIŞI HALKA ZULUM ve YASAKLARdir.Eh ne demişler HALKA HİZMET HAKKA HİZMET ŞUURUYLA Çalışanları poşet,patates ve soğana satanlar CİLE CEKMEYE DEVAM.Chp nin ne olduğunu NECİP FAZİL KASAKUREK okuyarak öğrenin.Haaa NAZİM HİKMET ve KEMAL TAHİR'i hangi zihniyet 1938 de mahkum etmişti de gerici,yobaz,faşist DP af edip salmisti.
  Cevapla
 • Kayıp emanet 1 yıl önce Şikayet Et
  Milletin emanetini iyi hizmetle muhafaza edemeyip,elinizi,yüzünüze bulaştırirsaniz....! Böyle chp militanlarına kaptırırsınız belediyeleri...! Sonra da ah ..vah...! Bırrak be...! Makamlar bizde daimi sandıniz....keyfi liğe daldıniz...şimdi soluğu kulağınızdan alıyorsunuz..! Bu veballer dünya, ahiret sorulur görevi istismar edenlerden...!
  Cevapla
 • cehape 1 yıl önce Şikayet Et
  (Ya niye eleştiriyorsunuz bizi isteyerekmi yapıyoruz yönetemiyoruz yasaklıyoruz seçileli ne kadar oldu idare edemeyiz diye dikkat ederseniz hiçbir projemiz yok mezarlıklara su için sürahi koyduk yakında onuda kaldırabiliriz vatandaş kendi suyunu getirmiyor bizim muslukları kullanıyor)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eski cihazları atmayın: Yüzde 99'u altın!
Türkiye 800 milyon dolarlık yeni petrol rezervi buldu