Yerli aşı TURKOVAC ile ilgili yeni gelişme!

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) iş birliğiyle geliştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı "TURKOVAC", Faz-3 çalışmalarının Trabzon'da da gerçekleştirileceği bildirildi.

GİRİŞ 06.10.2021 11:30 GÜNCELLEME 06.10.2021 12:34
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Sağlık Bakanlığının talimatları doğrultusunda TURKOVAC aşısının Faz-3 çalışmalarının Trabzon'da da yapılması için hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.

Çalışma için Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kaşüstü Kampüsü'nde yer hazırladıklarını belirten Usta, "Bununla ilgili son hazırlıklarımızı dün itibarıyla yerine getirdik ve Bakanlığımıza 'Hazırız.' sözünü söyledik. Şimdi onlardan gelecek talimat doğrultusunda Faz-3 çalışmasını biz de başlatacağız." dedi.

Çalışmaya katılacak kişilerin gönüllülük esasıyla belirleneceğini ifade eden Usta, "İlk gelen bilgiler doğrultusunda şunu söyleyebilirim ki Faz-3 çalışmasında 2 doz Sinovac'ını olmuş ve üstünden 90 gün geçmiş kişilere uygulanacak. Onun dışındakilere uygulama şimdilik olmayacak. Tamamen gönüllü, kişilerin onayıyla birlikte yapılacak." diye konuştu.

Salgınla mücadele konusunda tüm kurumların özveriyle mücadele verdiğini, vatandaşlardan da hassasiyet beklediklerini vurgulayan Usta, her koşulda ve ortamda özellikle maske ve mesafe kuralına uyulması gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR 2
  • Sivaslı 3 ay önce Şikayet Et
    Osman kardeşim çok gűzel sőylemiş
    Cevapla
  • Osman 3 ay önce Şikayet Et
    İlk 2020 yılı 12. aya hazır dendi, sonra 2021 mart ayı dendi, sonra eylül ayı gibi inşallah kendi aşımız hazır dendi ama hala ortada aşı yok. Biontech yada Sinovak ne olduğu tam olarak belli olmayan aşılarda kendimizi kobay olarak görüyoruz. Lütfen kısa bir sürede çözülsün..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Faruk Aksoy'dan bomba iddia: İmamoğlu'na ayar mı çekildi?
Doğal gaz ve elektrik açıklaması! Kısıtlama son buluyor