"Arkadaşımda kalacağım" diyen Fatma'dan 6 gündür haber yok

Manisa'da yaşayan 16 yaşındaki lise öğrencisi Fatma Karagüllü arkadaşında kalacağını söyleyerek evden çıktı, 6 gündür kendisinden haber alınamıyor. Karagüllü'nün ailesi, gözyaşları içinde kızlarına ‘Eve dön’ çağrısında bulundu.

"Arkadaşımda kalacağım" diyen Fatma'dan 6 gündür haber yok
"Arkadaşımda kalacağım" diyen Fatma'dan 6 gündür haber yok
GİRİŞ 07.10.2021 11:05 GÜNCELLEME 07.10.2021 11:09
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Şirin Mahallesinde yaşayan 16 yaşındaki lise öğrencisi Fatma Karagüllü'den 1 Ekim Cuma gününden bu yana haber alınamıyor.

‘Okula gidiyorum’ diyerek evden çıkan Karagüllü, akşam saatlerinde ailesini arayarak arkadaşında kalacağını söyledi ancak bir daha kendisine ulaşılamadı.

Çaresizlik içinde haber bekleyen Karagüllü'nün ailesi gözyaşları içinde kızlarına ‘Eve dön’ çağrısında bulundu.

Olayın üzerine kızının okuluna giden baba Ali Karagüllü, kızının 10 gündür okula gelmediğini ve derse girmediği zamanlarda okul kantininde, parklarda vakit geçirdiğini öğrendi.

Emniyete kayıp başvurusunda bulunan aile haber bekliyor.

“HER GÜN AĞLIYORUZ”

Kızlarının kaybolduktan sonra her gün ağladıklarını ve diğer çocuklarının da okula gitmediğini belirten Ali Karagüllü, “Kızımla sorunumuz yoktu. Kardeşi Mehmet’le her gün okula gidiyordu. Cuma akşam eve dönmedi. Arayıp nerede olduğunu sordum. ‘Tuğçe’nin yanında kalacağım, cumartesi geleceğim’ dedi. Bekledim gelmedi. En son ‘Baba ben sana döneceğim' dedi bir daha haber alamadık" dedi.

Kızlarına ulaşamadıklarını söyleyen baba Karagüllü, "Ne kızım ne de arkadaşı Tuğçe'ye ulaşamıyoruz. 10 gündür okula gitmiyormuş. Okula gidip kantinde oturuyormuş. Parası yok bu kızın. 6 gündür ne yiyor ne içiyor bilmiyoruz. Endişe ediyorum. Kimler aldı götürdü kızımı bilmiyorum hepsinden şikayetçi olacağım. Şüphelendiğim kimse yok. Her gün ağlıyoruz" diye konuştu.

“MİLLET NE DERSE DESİN KIZIMIN SÖZÜNE GÜVENİRİM”

“Kızım dön gel evine” diyerek gözyaşları döken baba Karagüllü, “Bizden sana sıkıntı olmaz. Gelmeni istiyorum. Neredesin ? Sokaklarda kalmanı istemiyorum. Başkalarına uyma, senin baban var burada. Şimdiye kadar kızıma karşı tek bir kötü söz söylemedim. Gel kızım. Evlat acısı zordur. Bir tokat bile vurmadım. Millet ne derse desin ben kızımın sözüne güvenirim. Dön bize gel” şeklinde konuştu.

“NE YEMEK YİYEBİLİYORUZ NE UYUYABİLİYORUZ”

Anne Saliha Karagüllü ise gözyaşları içinde şunları söyledi: “Cumadan beri kayıp. Anne okula gidiyorum dedi gitmemiş hiç. Parklarda arkadaşıyla geziyormuş. Ne yemek yiyebiliyoruz ne uyuyabiliyoruz. Onu çok özlüyoruz. O bizim evladımız. Ufak kızım geceleri ablam diye ağlıyor. Geri dönmesini istiyorum başka bir şey istemiyorum. Anneciğim seni çok seviyorum. Ne olursun gel" dedi.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü 16 yaşındaki Fatma Karagüllü’nün bulunması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 3
 • Toprak Diken 2 yıl önce Şikayet Et
  Fatma odasındayken de evde yaşamıyormuş ki.
  Cevapla
 • fatih 2 yıl önce Şikayet Et
  sosyal medya ve saçma sapan gençlik dizilerinin tamamı yasaklanmalı.. aksi taktirde çok aile evlatları yüzünden perişan olmaya mahkum...
  Cevapla
 • mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah akıl fikir versin bu gençliğe ,
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İsrail basınına göre Hamas, 7 Ekim öncesinde İsrail'i oyuna getirdi
Ümit Özdağ'ın İranlı Ramin Saeidi'yle yazışmaları ortaya çıktı! Soruşturma başlatıldı!