Sokak köpeği, temizlik işçisinin yanından bir an olsun ayrılmıyor

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde belediyede temizlik işçisi olan Mustafa Özdemir'in (43) sokak köpeğiyle kurduğu yakınlık, görenlerin içini ısıtıyor. Özdemir’in Arap adını verdiği köpek, her gün sokaklarda yanından ayrılmıyor.

GİRİŞ 09.10.2021 23:11 GÜNCELLEME 09.10.2021 23:15
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Saruhanlı ilçesi Saruhanlı Mahallesi'nde yalnız yaşayan Mustafa Özdemir, bir ay önce ilçe belediyesinde temizlik işçisi olarak işe başladı. Özdemir, ilk iş gününde yanına gelen köpeğin karnını doyurdu. Özdemir'in başını sevip okşadığı köpek, o gün yanından hiç ayrılmadı. Özdemir'in 'Arap' adını verdiği köpek, o günden sonra kendisini takip etti. Sokak köpeği her gün mesaisi bitene kadar Özdemir’in yanından ayrılmıyor.

Hayvanlara sahip çıkılması gerektiğine dikkat çeken Özdemir, "Saruhanlı Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak görev yapıyorum. Köpeği, caminin önünü süpürdüğüm sırada gördüm ve ekmek verdim. O günden beri kardeş gibi olduk. Köpeğin adını 'Arap' koydum. Sokakta birlikte çalışıyoruz, bana arkadaşlık ediyor, birlikte vakit geçiriyoruz. Bir aydır arkadaş, dost olduk. Benim onu sevdiğim gibi, köpek de beni sevdi. İşimden dolayı bütün sokakta çalışıyorum. Bu süreçte beni bir an olsun yalnız bırakmadı. Aldığım maaşı da birlikte yiyoruz. Bazı insanlar hayvanları dövüyor ya da öldürüyor. Hayvanların da canlı olduğunu unutmamalıyız, sahip çıkmalıyız" dedi.

Saruhanlı Belediyesi Temizlik İşleri Saha Sorumlusu Şeref Altın da sokak hayvanlarına bu şekilde davranan bir personel ile çalışmanın kendilerine onur ve gurur verdiğini kaydetti.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
Manisa
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • izmir-doğru söyler 1 ay önce Şikayet Et
  köpekde çok yılışık kardeşim adamı çalıştırmıyor bu devirde hayvan hakları var köpek ısırsada sen vuramıyorsun çocuk ve kadın hakları var kadın ve çocuk sana küfür etse vursa serbest sen vuramıyorsun bu ülkede baba hakkı yok sadece çalışacak yemeyecek yedirecek gerekirse küfür ve dayak yiyecek ama ses çıkartmayacak avrupanın bitmiş kanunları ana babayı ezdiriyor ana babayı korumuyor.çcuklar hür ve özgür dokunursan sen suçlusun ezil babam ezil ana baba bu çocuk beni dinlemiyor zarar veriyor eziyet ediyor dediğinde devlet çocuğa el koyup ıslah evinde terbiye etmesi gerekir.düzelirse aile kabul eder düzelmezse 5 yıl ıslam evinde kalsın
  Cevapla
 • Aslı 1 ay önce Şikayet Et
  Sanane derdi seni mi aldı o seviyor kopegi sne az ötede oyna
  Cevapla
 • Delinin biri 1 ay önce Şikayet Et
  İngilizcede turkey hindi anlamına mı geliyordu? tüm dünyada İngilizce konuşan insanlar Türkleri hindi olarak mı görüyor (Arap kelimesi milleti temsil eder doğru) ama arab Anadolu'da renk olarak siyah anlamına gelir yazım hatası var yoksa o güzel insanın kötü niyetli olduğunu sanmıyorum
  Cevapla
 • cancan 1 ay önce Şikayet Et
  vatandasi sevdim :)
  Cevapla
 • korkma 1 ay önce Şikayet Et
  maaşı beraber yiyoruz dedinya abi, Allah sana daha fazla nasip etsin
  Cevapla
 • vahid varış 1 ay önce Şikayet Et
  Koca yürekli insan herşey gönlünce olsun inşaallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'nin asıl hedefi Türkiye mi? Emekli Albay açıkladı!
Lodos devirdi geçti! Türkiye'den korkutan fotoğraflar...