Kolombiya'dan Türkiye'ye gönderileceği iddia edilen uyuşturucuya ilişkin açıklama

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından, Kolombiya'nın Buenaventura Limanı'nda Türkiye'ye gönderileceği iddia edilen 4 ton 900 kilogram kokain ele geçirilmesiyle ilgili açıklama yapıldı.

Kolombiya'dan Türkiye'ye gönderileceği iddia edilen uyuşturucuya ilişkin açıklama
Kolombiya'dan Türkiye'ye gönderileceği iddia edilen uyuşturucuya ilişkin açıklama
GİRİŞ 10.10.2021 20:08 GÜNCELLEME 10.10.2021 20:08
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Başkanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Kolombiya'nın Buenaventura Limanı'nda, Türkiye'ye gönderileceği iddia edilen 4 ton 900 kilogram kokain ele geçirilmesiyle ilgili Kolombiya narkotik birimi ile sıkı iş birliğinin devam ettiği belirtildi.

"Ancak, Kolombiya adli makamlarına iletilen adli yardımlaşma talebimiz henüz cevaplanmamıştır." ifadelerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bir hukuk devletinde hukukun kuralları geçerlidir. Ceza hukuku dedikodu üzerine değil, delille hareket eder. Ülkemizde adli soruşturmalar cumhuriyet savcılarımız tarafından yürütülmektedir. Yürütülen adli soruşturmalardaki içerik ve iddiaların kamu davası açılmadan yetkisiz kişilerle paylaşılması ve elde edilen bilgilerin açıklanması, 'masumiyetin korunması' ve 'soruşturmanın gizliliğinin ihlal edilmemesi' ilkelerine aykırı olacaktır.

AKSİNİ İMA ETMEK İFTİRADIR

Bu gerçekliğe rağmen aksini ima etmek, uyuşturucu mücadelesinde hayatını çekinmeden feda etmeye hazır olan ve son yıllarda yaptığı operasyonlarla ulusal ve uluslararası kamuoyu tarafından takdirle karşılanan birimlerimize ve teşkilatlarımıza bühtandır, iftiradır."

YORUMLAR 16
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Baronlar yine kavgaya tutuştu....Yoksa gözler görmezdi....
  Cevapla
 • Envers 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis bu yalan ve iftiraya ağır cezalar gelsin sosyal medyada öyle yalanlar dönüyor insanın tüyleri diken diken oluyor.
  Cevapla
 • Şehirli 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye'ye geleceği söylenen o uyuşturucu CHP ile iş tutan hdp'nin silahlı kanadı olan pkk'ya gidiyordur kesin. Dünyanın en büyük uyuşturucu kartellerinden birisidir aynı zamanda bu pkk itleri. Olayı örtbas etmek için siyasi kanadını kullanarak Türkiye'ye iftira atmaktada hiç bir sakınca görmez bu namussuzlar....
  Cevapla
 • Rizeli 1 yıl önce Şikayet Et
  Kolombiyadaki uyuşturucu trafiğini elinde tutan abd'dir. Kolombiyada yaşamış ve Kolombiya damadı olarak söylüyorum. abd ne derse Kolombiya devlet başkanı Duke onu yapar...
  Cevapla
 • Selim 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok mu aradın Kolombiya’ya kadar ?
  Cevapla
 • Ramadan 1 yıl önce Şikayet Et
  Yine bu alçaklar şimdiye kadar görülmemiş şekilde mücadele eden bakanımıza kurulan tuzaklardan biridir. Chpkkhdp nın işleridir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump'tan ABD'yi karıştıracak açıklama: Ölüm cezası alacak kadar korkunç bir suç işledi!
MİT şifrelerini kırdı! Emniyet'te 3 bin kripto FETÖ'cü deşifre oldu