Adreste nüfus hizmetine başvuru sayısı 35 bini geçti

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Adreste Nüfus Hizmeti Projesi'ne 2017'den bugüne kadar 35 bin başvuru yapıldı.

GİRİŞ 17.10.2021 11:24 GÜNCELLEME 17.10.2021 12:01
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanlığının Twitter hesabından, "Siz bize gelemezseniz biz size geliriz" başlığıyla Adreste Nüfus Hizmeti Projesi'ne dair videolu paylaşımda bulunuldu.

Paylaşımda görüşlerine yer verilen İçişleri Uzmanı Ezgi Arslan, sosyal devlet anlayışıyla hayata geçirilen projenin, Genel Müdürlük olarak en çok değer verdikleri hizmetlerden biri olduğunu belirtti.

Arslan, "Siz bize gelemiyorsanız biz size geliriz" sloganıyla yola çıkılan projeyle sağlık problemi, engellilik durumu, yaşlılık ve diğer mücbir sebepler dolayısıyla nüfus müdürlüklerine gelemeyeceğini bildiren vatandaşların başvurularını bulundukları adreste aldıklarını söyledi.

2017'den itibaren hayata geçirilen Adreste Nüfus Hizmeti Projesi ile başvurusunu alınanların sayısının 35 bine ulaştığını belirten Arslan, "Bu ve diğer tüm hizmetlerimizle İçişleri Bakanlığı olarak Türkiye'nin neresinde ve ne koşulda olursa olsun tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz." ifadesini kullandı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • 7654 1 ay önce Şikayet Et
    Biz neyin ne oldugunu biliyoruz...! Teselliye' de ihtiyac yok.
    Cevapla
  • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
    Olması gereken bu zaten!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Sadece Türkiye'de çıkarılıyor! Elmastan 10 bin kat daha değerli
TBMM'de İBB'nin ihale oyununu ifşa etti! Eşyanın tabiatına aykırı, milyonda bir ihtimal