Başkan Erdoğan'ın seçimde aday olamayacağı iddiasına AK Parti'den yanıt

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önümüzdeki seçimlerde aday olamayacağı iddialarına yanıt verdi.

Başkan Erdoğan'ın seçimde aday olamayacağı iddiasına AK Parti'den yanıt
Başkan Erdoğan'ın seçimde aday olamayacağı iddiasına AK Parti'den yanıt
GİRİŞ 24.10.2021 22:51 GÜNCELLEME 24.10.2021 22:57
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Erken seçimin söz konusu olmadığını ifade eden Yavuz, "Bal gibi aday olur. Hukuki açıdan ispat edebilirim. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan" dedi.

Partisinin Düzce İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi'nde konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Önümüzdeki seçimlerde aday olamaz" iddialarına da yanıt verdi. Erdoğan'ın adaylığı için için "Bal gibi aday olur. Hukuki açıdan ispat edebilirim" diyen Yavuz, "Erken seçim meçim yok. Cumhurbaşkanı adayımız da Recep Tayyip Erdoğan. Ondan da şüphe yok." dedi.

"MAKAMLAR BİZİM İÇİN HİZMET ARACI"

Makamlar olmasa da emek vermeyi ve alın teri dökmeyi sürdüreceklerini vurgulayan Yavuz, "AK Parti'yi tam manasıyla parti yapan içindeki o değişim beklentisini iyi yapmasıdır. Bizler makamlara bağlı değiliz. Makamlar bizim için birer hizmet aracı olabilir. Bizler siyaseti böyle yapmaya çalışırken birileri çok kirli siyaset yapmaya çalışıyor, yalanın siyasetini, siyaset sanıyor." diye konuştu.

"BİZİM BÜYÜME ORANIMIZ DAHA FAZLA OLACAK"

IMF'nin büyüme rakamlarını revize etiğini aktaran Yavuz, "Küresel ekonominin büyüme oranı yüzde 6'dan 5,9'a düşürüldü. Amerika'nın büyüme oranını yüzde 7'den 6 'ya düşürdü. Almanya'nın büyüme oranını yüzde 3,6'dan yüzde 3,1'e düşürdü ama bizi 5,8'den 9 oranına doğru revize etti. Bizim büyüme oranımız daha da fazla olacak." ifadelerini kullandı.

"ADAYIMIZ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023'te yeniden seçileceğine inandığını vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti:

"CHP kafası diyorlar ki, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki seçimlerde aday olamaz, erken seçim olmazsa.' Bazı arkadaşlarımız da diyor ki 'Olsun, birkaç gün erken seçim yaparız'. Alakası yok arkadaşlar. Recep Tayyip Erdoğan, bal gibi aday olur ve bugünkü anket sonuçlarına ve sokağın sesine baktığımız zaman yeniden Cumhurbaşkanı olur. Ben size bunu hukuki açıdan ispat edebilirim. Merak etmeyin, zerre şüphe yok. Fakat bu tartışmayı yapacağız, unutmayın. Haziran 2023'te seçime gidiyoruz. Erken seçim meçim yok. Cumhurbaşkanı adayımız da Recep Tayyip Erdoğan. Ondan da şüphe yok."

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • sertas 1 ay önce Şikayet Et
  aday olsada anca tuzu kurular oy vercek oda az sayıda zaten bence olmasa daha ıyı suankı gorunuse gore kaybedecektir.
  Cevapla
 • ANTİLİMİT 1 ay önce Şikayet Et
  Yola Devam Reis
  Cevapla
 • kulfani 1 ay önce Şikayet Et
  yola devam
  Cevapla
 • Bjk 1 ay önce Şikayet Et
  Girmeyebilir
  Cevapla
 • Esnaf 1 ay önce Şikayet Et
  Haram olsun hepinize ahirette bunun hesabı ağır olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni ekonomi modeli açıklaması
Son dakika: Kar ve kuvvetli yağmur geliyor! Meteoroloji bölge bölge duyurdu...