Eda Nur Kaplan cinayetinde son dakika gelişmesi

Eda Nur Kaplan'ın ölümü ile ilgili hazırlanan iddianame kabul edildi. "Nitelikli cinsel saldırı" suçundan haklarında en az 18 yıl hapis cezası istenen iki tutuklu sanık, 10 Aralık'ta hakim karşısına çıkacak.

Eda Nur Kaplan cinayetinde son dakika gelişmesi
Eda Nur Kaplan cinayetinde son dakika gelişmesi
GİRİŞ 25.10.2021 14:17 GÜNCELLEME 25.10.2021 14:17
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ankara'da intihar eden Eda Nur Kaplan'a, 'nitelikli cinsel saldırı'da bulundukları gerekçesiyle tutuklanan sanıklar Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu hakkındaki iddianame mahkemece kabul edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, olay tarihinde Kaplan'ın arkadaşlık sitesinde tanıştığı Yusuf Güzelyurt ile görüşmeye karar verdiği belirtildi.

Kaplan'ın, 31 Temmuz'da ablasıyla Güzelyurt'un bulunduğu eğlence mekanına gittiği, ilerleyen saatlerde şüpheli Mehmet Ardıçoğlu'nun da gruba dahil olduğu kaydedilen iddianamede, Kaplan ile Güzelyurt'un bir süre sonra eğlence mekanından ayrılarak, Ardıçoğlu'nun sahibi olduğu otele gittikleri anlatıldı.

Burada Güzelyurt'un, alkolün etkisiyle kendisinde olmayan Eda Nur Kaplan'a cinsel saldırıda bulunduğu, daha sonra aynı eylemi Ardıçoğlu'nun da gerçekleştirdiği ifade edilen iddianamede, bu şekilde, 'nitelikli cinsel saldırı' suçunu gerçekleştirdiği belirtilen Güzelyurt ve Ardıçoğlu'nun, en az 18 yıl hapisle cezalandırılması istendi.

Sanıklar, 10 Aralık'ta Ankara 12. Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Eda Nur Kaplan, sanıklar hakkında polise şikayette bulunduktan bir hafta sonra, 7 Ağustos 2021'de intihar etmişti.

ETİKETLER
cinayet
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Engo 1 ay önce Şikayet Et
    Niye hiç kızlar ibret almaz şu hayattan. Tanışma sitelerinden bulduğun erkek ya arsız ya hırsız ya da mütecavüz şahıslar olur. Gittiğin barlarda içenler ya ipsiz ya sapsız ya gayri meçhul şahıslar olur. Elbette suçlusun demiyorum ama aslanın kafesine girersen aslanın seni yiyeceğini bilmemek cahillik değildir.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar ziyareti öncesi açıklamalarda bulunuyor
Türkiye Barolar Birliği'nde skandal görüntüler: DHKP-C marşı söylediler!