Çocuğunu döven öğretmene veliden dayak

Diyarbakır'da bir veli, oğlunu dövdüğü iddiasıyla öğretmeni darbetti. Eğitim sendikaları darp olayını kınarken, öğretmen ve veli birbirlerinden şikayetçi oldu

Çocuğunu döven öğretmene veliden dayak
Çocuğunu döven öğretmene veliden dayak
GİRİŞ 27.10.2021 18:06 GÜNCELLEME 27.10.2021 18:06
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Merkez Yenişehir ilçesindeki bir ortaokulda görev yapan öğretmen A.B, öğrencisi Y.E.O'yu dövdüğü iddiasıyla baba Bilal O. tarafından darbedildi. Darp raporu alan öğretmen veliden, veli de öğretmenden şikayetçi oldu.

Eğitim Bir-Sen, Eğitim Sen ve Türk Eğitim-Sen şubeleri, ortak açıklama yaparak öğretmenin darbedilmesini kınadı.

Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, yaptığı açıklamada, "Öğretmen arkadaşımızın veli tarafından saldırıya maruz kalması, öğretmeni koruyan bir meslek kanununa duyulan ihtiyacın aciliyetini ortaya koymuştur." ifadelerini kullandı.

Veli Bilal O. ise oğlunun öğretmeni tarafından dövüldüğünü öne sürerek, öğretmenle görüşmek için 23 yaşındaki kızını da yanına alarak okula gittiğini belirtti.

Okulda müdür ile görüşmeyi beklerken öğretmenin yanlarına geldiğini anlatan Bilal O, konuşurken aralarında tartışma çıktığını ve üzücü olayın yaşandığını belirterek, "Yaptığım yanlıştı, şiddete karşıyım. Çocuğum kendini savunamadığı için oraya gittim ama vurma veya hakaret etme kastıyla değil." dedi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 4
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Veliyi Kınadık Kesinlikle Yanlış Yapmıştır, Peki Öğretmenin Yaptığı Ne Kadar Doğru,O Çocuğun Psikolojik Durumu Ne ???
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Peki Sendikalar Öğrencisini Döven Öğretmeni Kınadınız Mı, Öğrencileri Öğretmenler Tarafından Dövülmesini Engelleyecek Gerçekten Acil Bir Kanunun Yürürlüğe Girmesini İstiyormusun Empati Kurun Samimi Olun.
  Cevapla
 • cemil 1 yıl önce Şikayet Et
  eger dogruysa her ikiside suclu, her ikiside sevsenizde, sevmesenizde kanunlara riayet etmek zorundasiniz, cocuk sucluysa, adi üzerinde cocuk, velisiyle görüsülür, yetkili makamlara bildirilir, ögretmen, adi üzerinde egitici, hüküm verip, infaz edici degil. veli icinde ayni kurallar gecerli, temennim adalet yerini bulsun.
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Öğretmen çocuğu dövüyor, veli öğretmeni dövüyor. Ne zaman medeni olunacak. Al birini vur ötekine.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
FOX TV muhabirinden skandal tavır: Bakanı engelledi, diğer muhabirlerin de tepkisini çekti
Hainlerin 'Beştepe' planı deşifre oldu! Kod adı: Pars!