2022 gram altın fiyatı ne kadar olacak? Altın fiyatları yükselecek mi?

Merkez Bankası'nın Ekim ayı PPK kararı sonrasında yükselişe geçen gram altının fiyatı 550 TL seviyesinden işlem görüyor. Altın uzmanları 2022 yılında tahminlerini açıklayarak fiyatların yükselmeye devam edeceğini açıkladı. Peki 2022’de altın ne kadar olacak?

2022 gram altın fiyatı ne kadar olacak? Altın fiyatları yükselecek mi?
2022 gram altın fiyatı ne kadar olacak? Altın fiyatları yükselecek mi?
GİRİŞ 01.11.2021 09:09 GÜNCELLEME 01.11.2021 09:22
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Haftayı 550 lira seviyesinde kapatan gram altın yatırımcıyı düşündürüyor. Altın fiyatları artacak mı diye endişeler devam ederken altın uzmanlarından yeni yıl tahminleri gelmeye başladı. Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş “Gram altın fiyatları 2022 yılında 600 TL seviyesine çıkacak. İlk çeyrekte 650-670 TL seviyesini mutlaka test edecek. Burada dikkat edilmesi gereken beklemeyi bilmektir.” dedi.

2022’de Gram Altın Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Altın fiyatlarına dair değerlendirmelerinin devamında fiyatların nereye kadar gidebileceğine ilişkin Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş “Gram altın fiyatları 2022 yılında 600 TL seviyesine çıkacak. İlk çeyrekte 650-670 TL seviyesini mutlaka test edecek. Burada dikkat edilmesi gereken beklemeyi bilmektir.” dedi.

Altın Yatırımı Ne Zaman Yapılmalı?

"Burada kademeli alım uygulamasını mutlaka devreye sokmalısınız. 565 seviyesinden 540 TL seviyesine çekildi mi, yüzde 25-30 alım yapabilirsiniz. Tekrar 520 TL seviyesine geldiği zaman yine bir alım yapabilirsiniz. Kısa vadeli geri çekilmeler kalıcı olmaz. 520 TL'den önce alım yapılamadığı için kademeli alım fırsatları beklenmeli."

''Bu Fiyatlardan Altın Almak Uygun Değil''

"Bu fiyatlar daha önce alım yapmış yatırımcıların konumudur" diyen İslam Memiş, "Ben kişisel olarak bu fiyatlardan döviz veya emtia alımını uygun olarak görmüyorum. Kar satışlarının sürmesi, büyükelçi krizinin çözülmesiyle dolar kurunun geri çekilmesiyle gram altın fiyatları da bir nebze geri çekildi." ifadelerini kullandı.

Dolar Nereye Altın Oraya!

Gram altın fiyatlarında kritik bir süreç içine girildiğini belirten İslam Memiş şu tavsiyelerde bulundu: "Gram altında şu an öyle bir noktaya geldik ki; Tam sınır noktasındayız. Şu anda 550 seviyesinde. Gram altın fiyatlarını yukarıda 580 TL direnci, aşağıda ise 520 TL destek seviyesi var. Gram altın fiyatı almak isteyen dolar fiyatlarını takip edecek. Dolar nereye gram altın oraya."

Korku ve Panikle Alım Yapmayın!

Altın piyasası uzmanı İslam Memiş, gram altın fiyatlarının önümüzdeki haftalardaki sürecini değerlendirdi. FED'in faiz kararı, gri liste liste, büyükelçi krizi dolar ve gram altın fiyatlarını yükselten gelişmeler olduğunu belirten İslam Memiş, "Bu süreçte heyecanlı yatırımcılar dikkatli olmalı. Kargaşa içinde heyecana kapılıp, korku ve panikle yüksek seviyeden alım yapılmamalı" dedi.

 

YORUMLAR 5
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Altın ile doların ilişiği 1970 de resmen koparıldı. madem öyle neden dolarla paralel hareket ediyor. bu nasıl bir sahtekar düzen.
  Cevapla
 • ali 2 ay önce Şikayet Et
  2020 sonundada 600 tl ye cikacak dendi cikmadi
  Cevapla
 • abdullah 2 ay önce Şikayet Et
  2022 kasım ayında gram altın 750 850 tl. ahanda imzamı attım
  Cevapla
 • Okan 2 ay önce Şikayet Et
  Zırttt :)))
  Cevapla
 • Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  1200 lira eksik yazmışsın
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Aiways U5 SUV Alman piyasasına hızlı bir giriş yaptı
Türkiye'de madenlerde gizli 3,5 trilyon dolar var!