Ecevit, ölümünün 15'inci yılında mezarı başında anıldı

Türkiye Cumhuriyeti başbakanlardan Bülent Ecevit, ölümünün 15'inci yıl dönümünde Ankara'daki mezarı başında törenle anıldı.

Ecevit, ölümünün 15'inci yılında mezarı başında anıldı
Ecevit, ölümünün 15'inci yılında mezarı başında anıldı
GİRİŞ 05.11.2021 13:51 GÜNCELLEME 05.11.2021 13:51
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

5 Kasım 2006'da yaşamını yitiren Bülent Ecevit için, ölümünün 15'inci yıl dönümünde Devlet Mezarlığı'ndaki kabri başında tören düzenlendi.

Ecevit, ölümünün 15'inci yılında mezarı başında anıldı

Törene DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, çok sayıda partili ile vatandaşlar katıldı. Aksakal ve beraberindekiler mezara karanfil bırakarak, dua etti. Aksakal, "Bugün, aramızdan ayrılışının 15'inci yılında büyük devlet adamı, Başbakanımız, Onursal Genel Başkanımız Bülent Ecevit'i kabri başında bir kez daha saygıyla ve özlemle yad ediyoruz. O, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün asil Türk milletine emaneti olan laik, demokratik cumhuriyetin yılmaz savunucusuydu. O tüm yaşamını, ekmeğini alın teri ile kazanan onurlu insanların mücadelesine adamış değerli bir siyasetçiydi. O, tam bağımsız Türkiye idealine sıkı sıkıya bağlı gerçek bir devrimciydi. O bugün, huzur ve güven içinde geleceğini kurgulayabilen Kıbrıs’ın fatihi, 'ne ezilen ne ezen, insanca hakça bir düzen' şiarına gönül vermiş halkın Karaoğlan'ıydı" dedi.

CHP'LİLERDEN ANMA

DSP'li heyetin ardından Devlet Mezarlığı'na bu kez CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel ve beraberindeki heyet geldi. CHP'li heyet, Ecevit'in kabrine çiçek bırakarak saygı duruşunda bulundu. Açıkel, "Bülent Ecevit bizim sadece Genel Başkanımız ve sadece Başbakanımız olarak değil; dünya sosyal demokrasi tarihine ismini, zor zamanlarda ülkesinin çıkarlarını, ilkelerden ve ahlaki duruşlardan taviz vermeden durabilen nadir liderlerden birisi olarak kaydettirmiştir" dedi.

Ecevit, ölümünün 15'inci yılında mezarı başında anıldı

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Ayse 2 ay önce Şikayet Et
  Bildirin Şu Hanima Haddini diyeni ,,Yüce Müslüman Türk Millet unutmadi ve unutmazda,
  Cevapla
 • Gaddar 2 ay önce Şikayet Et
  Acaba orada da türban takan kadınlar için haddini bildirin diyebiliyor mu?
  Cevapla
 • Kürt öğretmen 2 ay önce Şikayet Et
  Toprağı bol olsun. Işıklar içinde uyusun!
  Cevapla
 • Tarkan Acet 2 ay önce Şikayet Et
  Efsanevi genel başkanlarımızdan biri olan sayın Bülent Ecevit'i saygı rahmet rahmet ve minnetle anıyorum Mekanı cennet olsun inşallah
  Cevapla
 • Sedatt 2 ay önce Şikayet Et
  Anılacak nesi var ki?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan talimat! Bakanlar İstanbul'a gidiyor
Usta oyuncu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti