Yeryüzü Doktorları ihtiyaç sahipleri için destek bekliyor

Yeryüzü Doktorları, kalıcı hizmetlerin önemine dikkat çektiği “Her Gün Güzel Döner Dünya, İyilik Daim Oldukça” kampanyasına destek bekliyor.

Yeryüzü Doktorları ihtiyaç sahipleri için destek bekliyor
Yeryüzü Doktorları ihtiyaç sahipleri için destek bekliyor
GİRİŞ 08.11.2021 10:42 GÜNCELLEME 08.11.2021 10:42

Yeryüzü Doktorları, ihtiyaç sahibi bölgelerdeki sağlık sisteminin iyileşmesi ve sürdürülebilir olması amacıyla kliniklerinde ücretsiz sağlık hizmeti sunuyor. Hizmetlerinin devamlılığına dikkat çekmek için başlattığı “Her Gün Güzel Döner Dünya, İyilik Daim Oldukça” adlı kampanyasına bağışçılarının desteğini bekliyor.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KESİNTİSİZ HİZMET SUNUYOR 

İhtiyaç sahiplerinin sağlık alanındaki erişimini artırmaya yönelik çalışmalar yürüten Yeryüzü Doktorları, açlıkla mücadele için Afganistan, Yemen, Somali ve Çad’da, anne ve çocuk sağlığı için Suriye, Çad, Yemen ve Somali’de, mültecilere yönelik ise Bangladeş, Çad, Somali ve Suriye’de muayene ve tedavi hizmeti sunuyor.

Gazze’de de fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ve mobil ekipleri ile bölge halkına hizmet sunuyor.  Aynı zamanda Türkiye’ye sığınmış mülteciler için de psikososyal destek çalışmaları yürütüyor. Sağlık hizmetine ulaşımın sürekliliği için bağışçılarının düzenli desteğinin önemini vurgulayan dernek, bölgelerdeki yerel sağlık klinikleri ile binlerce ihtiyaç sahibinin yardımına koşuyor.

Kampanyaya destek beklediklerini belirten Yeryüzü Doktorları Genel Müdürü Ozan Mutlu, “Yeryüzü Doktorları olarak insani krizlerin yaşandığı coğrafyalara ulaştırdığımız sağlık hizmetinin sürdürülebilir olmasını çok önemsiyoruz. Çünkü ancak bu şekilde yaşanan acıların hafiflemesine kalıcı bir katkı sağlayabileceğimizi görüyoruz. Temel bir hak olan sağlık hizmetlerine erişim en zorlu coğrafyalarda dahi kesintisiz devam edebilsin diye yıl boyu hizmet veren klinikler kuruyoruz. Bu kalıcı merkezlerde uzman sağlık ekiplerimiz ve gönüllülerimiz eliyle hem fiziksel hem gönüllerdeki yaraları sarmaya çalışıyoruz. Bu iyilik yürüyüşünde yardımsever halkımızın desteğini her zaman yanımızda bulduk. İnternet sitemizden yapabilecekleri düzenli bağışları ile de çalışmalarımızın devamlılığına ortak olmayı sürdüreceklerine inanıyoruz.” dedi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bugün de fiyatlar değişti! Akaryakıta indirim...
Bahçeli'den yerel seçim açıklaması: 30 büyükşehirde ortak adayla gireceğiz