Bakan Özer'den İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyaret

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Bakan Özer'den İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyaret
Bakan Özer'den İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyaret
GİRİŞ 14.11.2021 23:28 GÜNCELLEME 14.11.2021 23:28

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı ile Yıldız Teknik Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İGA Havalimanı İşletmesi AŞ ve Türk Hava Yolları Teknik AŞ arasında imzalanan protokolle 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nda açılan İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul Havalimanı yerleşkesi içerisinde yer alıyor.

Özer'e ziyaretinde, İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı eşlik etti.

Özer ve beraberindekiler Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri eşliğinde İngilizce eğitimi alan hazırlık sınıfı öğrencileriyle sohbet etti ve onlara hediye verdi, ayrıca "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında açılan okul kütüphanesini de ziyaret etti.

Bakan Özer, ziyaretinde şunları kaydetti:

"2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nda 'Uçak Bakım Alanı'nda İngilizce hazırlık 4 yıl şeklinde kurguladığımız okulumuza 30 öğrenci alarak eğitim öğretime başladık. Büyük bir teveccüh gören okulumuz için gelecek yıllardan itibaren de 'Ulaştırma Hizmetleri Alanı', 'Sivil Havacılık Alanı' ile 'Yiyecek Hizmetleri Alanı' gibi havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan tüm istihdam alanlarına yönelik bölümlerin açılması için çalışmalara başladık. Ayrıca İstanbul Havalimanı Yerleşkesi içerisine anaokulu açılmasını da gündemimize aldık."

ETİKETLER
sonn akika
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Onlarca araç yol kenarlarında alınmayı bekliyor!
NATO üyesi ülkeden NATO'ya rest: Askerlerimizi geri çekeriz