Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ Bulgaristan seçimleri için sandığa gitti

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da yaşayan çifte vatandaşlar, bugün Bulgaristan'da gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için bir kez daha sandık başına gitti. Oy verme işlemi akşam saat 20.00’ye kadar devam edecek.

GİRİŞ 21.11.2021 09:07 GÜNCELLEME 21.11.2021 09:44

Bulgaristan'da 14 Kasım'da gerçekleştirilen seçimde ikinci tura kalmaya hak kazanan en çok oyu alan 2 cumhurbaşkanı adayı ve 2 cumhurbaşkanı yardımcısı adayı 5 yıl görevde kalmak için bugün tekrar yarışıyor.

Seçimlerin ikinci turunda yurt dışında ve Türkiye'de yaşayan çifte vatandaşlar sandık başına gitti. Edirne'de yaşayan çifte vatandaşlar 75. Yıl İlkokulu'nda kurulan sandıkta oylarını kullandı. Çifte vatandaşlık sahibi seçmenler bu akşam saat 20.00'ye kadar oy kullanabilecekler.

"OY KULLANIRKEN YAŞADIĞIMIZ KÖTÜ GÜNLER AKLIMIZA GELDİ"

Çifte vatandaşlık hakkına sahip seçmen Sabriye Vatansever, "oyumuzu kullandık hayırlı olsun. Bulgaristan'da bulunduğumuz dönemde çok korktuğumuz günler aklımıza geldi"dedi. Bir başka seçmen Mahmut Vatansever de, Bulgaristan'da bulundukları dönemde isimlerinin dahi değiştirildiğini oy kullanırken o kötü günleri hatırladığını söyledi.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
Tekirdağ
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ece Erken'in zor anları! Gözyaşlarını tutamadı
'ABD dolar için bize yardım ediyor' Rusya'dan çok tartışılacak açıklama