İYİ Partili Durmuş Yılmaz: Söylediklerimle operasyonu engelledim

"Gece 12:00'de operasyon var. Resmi Gazete'yi takip edin" açıklamasıyla vatandaşları uykusuz bırakan İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz, o açıklamayı yaptığı için operasyonu engellediğini ileri sürdü.

İYİ Partili Durmuş Yılmaz: Söylediklerimle operasyonu engelledim
İYİ Partili Durmuş Yılmaz: Söylediklerimle operasyonu engelledim
GİRİŞ 26.11.2021 08:21 GÜNCELLEME 27.11.2021 10:49
Bu Habere 208 Yorum Yapılmış

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, İYİ Partili Durmuş Yılmaz'dan, bir hafta önce söylediği "Ben sizleri bu gece saat 12:00'den sonra teyakkuza davet ediyorum. Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk Lirası'nın üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz" sözlerine açıklık getirmesini istedi.

"SÖYLEDİĞİM SÖZLE OPERASYONU ENGELLEDİM"

Bunun üzerine Durmuş Yılmaz, "Benim yaptığı şey, ortada bir belirsizlik var ve bu belirsizlik ülkenin parası üzerinde olumsuz etki yapıyor, yönetsel bir olumsuzluk, bunun bir an önce ortadan kaldırılmasıyla ilgiliydi. Dediğim gibi herhangi bir duyumum yok, herhangi bir şeyim yok, sadece Merkez Bankası'yla ilgili yapılan operasyonlardan hareketle o gece bir operasyon yapılacaktı. Ama dediğim gibi, bu söylediğim söz, bu operasyonun yapılmasını engelledi ama hala ortadan kaldırmadı. Dolayısıyla burada yapılması gereken şey, bu yönetsel belirsizliğin ortadan kaldırılması" dedi.

"Nasıl bir operasyon" sorularının gelmesi üzerine Yılmaz, şöyle konuştu:

"Merkez Bankası yönetimi gece saat 12:00'den sonra başkan yardımcıları vesaireleri görevden alındı. Bu tür operasyonlar da gece bu saatten sonra yapılıyor. Henüz Hazine ve Maliye Bakanı ile Sayın Cumhurbaşkanı arasındaki görüş farklılığı da tamamen ortadan kalkmış değil. Dolayısıyla bunu önümüzdeki günlerde tekrar göreceğiz. İnşallah bu yapılacak olan operasyon burada kalır, dolayısıyla benim temennim de odur. Bu, Türk Lirası'na bir de istikrar kazandırır. Ama bu henüz ortadan kalkmış değil. Bunu siz kendi partiniz içinde benden gayet iyi biliyorsunuz."

YORUMLAR 208
 • Lokman 1 yıl önce Şikayet Et
  Durmuş Yılmaz i kiralamak istesek kaç para ister acaba?
  Cevapla
 • İstanbul 1 yıl önce Şikayet Et
  Laf algı ğatüncülük işe yaramazlık öznecilik yüksek akkcılık
  Cevapla
 • Can 1 yıl önce Şikayet Et
  Kullanılıp atılanları bu saaten sonra ancak böyle operasyonlarda kullanıyorlar.Bey efendinin haberi yok.Sizi kullanıyorlar aloooo!
  Cevapla
 • Akif 1 yıl önce Şikayet Et
  Ulan ne iğrenç yaratıklarsınız be! Utanmaz herifler,reziller!
  Cevapla
 • Yavuz Sultan Selim 1 yıl önce Şikayet Et
  Def ol git cehenneme kadar yolun var !..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu'nun paylaştığı Kılıçdaroğlu ile ilgili esrarengiz fotoğrafın gizemi çözüldü
AFP'nin gözünden 2022'ye damga vuran anlar