YTB’den Balkanlarda yazarlık akademisi

Yurtdışı Türker ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 27 Kasım - 2 Aralık 2021 tarihleri arasında Kosova’nın Prizren şehrinde “Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi” düzenliyor.

YTB’den Balkanlarda yazarlık akademisi
YTB’den Balkanlarda yazarlık akademisi
GİRİŞ 25.11.2021 12:14 GÜNCELLEME 27.11.2021 09:29

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türker ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ile soydaş ve akraba topluluk mensuplarına yönelik çalışmalarına devam ediyor. YTB, Kosova’nın Prizren şehrinde 27 Kasım – 2 Aralık tarihlerinde “Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi” düzenliyor. Akademiye Kosova, Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Yunanistan ve Bosna-Hersek'ten 45 genç iletişimci katılacak.  

Program, Balkanlarda Türkçe düşünme, okuma ve yazma kabiliyetinin artırılmasına ve Türkçenin yurt dışındaki edebî ve akademik etki sahasının güçlendirilmesine katkı sunmayı hedefliyor. 

Bu çerçevede programa katılan genç iletişimci ve yazarlar, yazılı anlatım becerilerinin geliştirilmesi, yaratıcı yazarlık, çift dilli düşünmek ve yazmak, Türkiye’de ve dünyada Çocuk edebiyatı ve daha birçok konuda beş gün boyunca eğitim alacaklar. Etkileşimli ve uygulamalı yapılacak eğitimler sonunda katılımcılara katılım sertifikası verilecek. 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Peru'da Cumhurbaşkanı Pedro Castillo gözaltına alındı
İstanbul'da toplu taşıma trafik canavarına döndü! 2022'de ağır bilanço: 2 ölü, 275 yaralı