Bakanlık'tan Müslüme'nin ölümüne ilişkin açıklama: Anne ve 4 çocuk için karar

Son dakika haberi: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, küçük Müslüme hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Bakanlık, annenin konukevine, 4 çocuğun ise koruma altına alındığını duyurdu.

GİRİŞ 27.11.2021 11:16 GÜNCELLEME 27.11.2021 11:41
Bu Habere 92 Yorum Yapılmış

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, küçük Müslüme hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Bakanlık'tan yapılan açıklama şöyle:

Mersin’in Gülnar ilçesinde çocuk Müslüme‘nin cansız bedeninin bulunmasının hemen ardından Bakanlığımız uzmanları aile ile inceleme, rehberlik ve psikososyal destek çalışmalarına başlamıştır.

DÖRT ÇOCUK DEVLET KORUMASINA ALINDI

Aile bireyleri ile yapılan görüşmeler ve hanede gerçekleştirilen sosyal inceleme neticesinde, dört çocuk hakkında devlet koruması kararı alınmıştır. 1 ve 15 yaşındaki kız çocukları ile ailenin 18 yaşından küçük 2 erkek çocuğu kolluk kuvvetlerinin desteği ile Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda bakım ve koruma altına alınmıştır.

ANNE KONUKEVİNE YERLEŞTİRİLDİ

Ayrıca Anne S.Y. de bir kadın konukevine yerleştirilmiştir.

Olayla ilgili Gülnar Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatılmış ve bu soruşturma sonucunda dede H.Y. gözaltına alınmıştır.

BAZI HABERLERE ERİŞİM YASAĞI KARARI

Çocukların ikincil örselenmeye maruz kalmasını engellemek ve kamuoyunda bilgi kirliliğinin önüne geçmek için ilgili birimlere, gizlilik kararına riayet edilmesi yönünde başvuruda bulunulmuştur. Gerçeklerle, haber alma ve basın özgürlüğüyle bağdaşmayan bir kısım haberlerle ilgili erişim yasağı kararı alınması talep edilmiştir.

H.Y’nin tutuklu yargılandığı hukuki süreç Bakanlığımız tarafından takip edilmektedir.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 92
 • Ayşe 1 ay önce Şikayet Et
  Bedevî Araplara nasıl ilaç olduysa vahiy ve peygamber efendimiz yine bu çağa ilaç olacak yeterki isteyelim nasiplenelim bir bilseler çocuk terbiyesi ve mahrem lik aile yaşantısı nasılmış bu cahillerde hayran kalacaklar ama önce hidayete talip olacaksin
  Cevapla
 • Doğrucu Davud 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH CC'yü ve Peygamber Efendimiz SAV'i öğrenmeyen tanımayan ve örnek almayan kısaca Dinini öğrenmeyen halkın olacağı budur, başka ne beklersiniz ki ?
  Cevapla
 • Doğrucu Davud 1 ay önce Şikayet Et
  Materyalist laik dinsiz imansız eğitim sistemiyle iğrenç medya sosyal medya ahlak bitti aile bitti toplum bitti geldiğimiz son geldiğimiz nokta çürümüşlük kokuşmuşluk eskilerin deyimiyle hali pür melalimiz, veya neyim kaldı fezailden neyim eksik rezailden, yani faziletten erdemden yana neyim kaldı rezaletten yana neyim eksik ? Bindik bir alamete gedeyoz kıyamete !..
  Cevapla
 • Adam 1 ay önce Şikayet Et
  Her tesettürlü çok takvali değildir zeynep hanım.. lâkin her tesettürsüz çok takvali değildir!
  Cevapla
 • Zeynep 1 ay önce Şikayet Et
  evet kesin yörük çadırında sosyal medya televizyon bu malum rezalete sebeb yet vermiştir. Kusura bakmayın biliyorum bu sizi daha çok rahatsız edecek ama gercek olan bu kotuluk hep vardı ve hep var olacak sucu sosyal medya vs ye atmak gereksiz. gorduk anne abla bababanne hepsi tesettürlü masallah dedeye dıasrdan baksan adam dersin amca dersın. geçin bunları
  Cevapla
 • Okan 1 ay önce Şikayet Et
  Hepsinin haberi var..sapik moruk ne kadar suçlu ise anne de suçlu.. şerri hükümler gelmeden olmaz..olan bebeğe oldu..
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Rtük ne işe yarıyor?Kanallarda gündüz kuşağı yayınlanan programlar,eskiden yayınlanan evlilik programlarına rahmet okutur cinsten.Küfür,hakaret,çarpık ilişkiler,çürümüşlükler gırla.Sahi bu yayınlardan haberdarmısın?Eyyy rtük!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
7 ilde eğitime kar engeli! Yarın da tatil edildi
İslam Memiş'ten son dakika dolar ve altın açıklaması! Piyasalarda düşüş başladı