Bu pozdan 5 ay sonra PKK'ya katıldı

820 gündür Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan Zekiye Bozdağ, kardeşi Süleyman Çetinkaya'nın HDP Milletvekili Garo Paylan'la fotoğraf çektirdikten 5 ay sonra ortadan kaybolduğunu söyledi.

Bu pozdan 5 ay sonra PKK'ya katıldı
Bu pozdan 5 ay sonra PKK'ya katıldı
GİRİŞ 30.11.2021 06:00 GÜNCELLEME 30.11.2021 12:46
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Çocukları ve yakınları HDP tarafından kandırılıp terör örgütü PKK'ya gönderilen 246 ailenin evlat nöbeti 820'nci gününe girdi. HDP'nin Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki eyleme 3 Eylül 2019'da katılan Zekiye Bozdağ'ın da bekleyişi sürüyor. Kardeşi Süleyman Çetinkaya'dan 30 Ağustos 2019'dan bu yana haber alamadığını söyleyen Bozdağ, önemli açıklamalada bulundu.

"TANIMIYORUZ DEDİLER

Lise son sınıfta okuyan kardeşinin HDP'nin gençlik yapılanmasına götürüldüğünü anlatan Bozdağ, bu kapsamda yasadışı eylemlere katıldığını belirtti. Bozdağ, "Kardeşimi HDP Diyarbakır İl Başkanlığı'nda kandırıp dağa götürdüler. Kaybolduktan sonra babam HDP binasına gidip sorduğunda 'Tanımıyoruz, bilmiyoruz' demişler" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFI ÇIKTI

Kardeşi kaybolduktan sonra evde bir hafıza kartı bulduğunu söyleyen Bozdağ, "O kartta HDP Milletvekili Garo Paylan'la çekilmiş fotoğraf vardı. Hani tanımıyorlardı? Yalan söylüyorlar" diye tepki gösterdi. Garo Paylan'la olan fotoğrafın 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden önce çekildiği bilgisini veren Bozdağ, 5 ay sonra ise kardeşinin ortadan kaybolduğunu bildirdi.

"MERAK ETMEYİN, SURİYE'DEYİM"

Süleyman Çetinkaya'nın yolunu gözleyen ablası, şunları söyledi:

"Benim kardeşimi HDP'ller kandırdı. Ona PKK'yı anlatan kitaplar vermişler. Kaybolduktan 15 gün sonra arayıp 'Beni merak etmeyin, Suriye'deyim' dedi. O gün bugündür sağ mı, ölü mü bilmiyoruz. Bir de Van'da teslim olan bir terörist kardeşimi teşhis etmiş. Suriye'de olduğunu söylemiş. HDP kardeşimi geri getirsin."

"KARDEŞİM ŞEHİT TORUNU"

Evlat nöbetine katılınca HDP'lilerin komşularını ailesine karşı kışkırttığını anlatan Zekiye Bozdağ, "Anneme babama 'Boşu boşuna ortalığı ayağa kaldırdınız. Partiyi kötülediniz. Zekiye yüzünden herkes HDP'ye gidiyor' diye baskı kurdular. Bizim dedemiz Mehmet Polat korucuydu. PKK onu şehit etti. Şehit torunu olan kardeşimi kandırıp PKK'ya götürdüler. HDP kapatılsın. Yeni parti kurması da engellensin. Çocukları kandırmalarına imkan verilmesin" dedi.

Mustafa Akkul

AKKUL: NE OLMUŞ DAĞA ÇIKMIŞSA

Zekiye Bozdağ, PKK bağı tespit edilip tutuklanan HDP'li eski Eğil Belediye Başkanı Mustafa Akkul hakkında da ilginç bilgiler verdi. Kardeşi kaybolduktan sonra annesi, Akkul'a gidip "Oğlumu getir" demiş. HDP’li başkan ise "Senin bir sürü çocuğun var. Biri dağa gittiyse ne olacak? Benim çocuğum olsa benimki de dağa gitseydi" karşılığını vermiş. Tanımadıkları biri de "Bu çocuk Akkul'un yanına gittikten sonra örgüte katıldı" diye ifade vermiş.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 31
 • Gasap haydo 1 ay önce Şikayet Et
  Önemli deel o boş gafası gurşunla dolunca dolunca akıllanır
  Cevapla
 • Fedakar 1 ay önce Şikayet Et
  Garo paylan ermeni tohumu karistirin ortaligi ama bilsinki ilk geberecek kendisi olacak ermenilerin kürtleri katlettigi zamani unutmasinlar
  Cevapla
 • BİROL 1 ay önce Şikayet Et
  Kürt kardeşler uyanın bu Ermeni gavurları sizi yüz yıldır kullanıyor ve bu gavurların oyununa geliyorsunuz.Açın gözlerinizi.Dedelerinizi,ninelerinizi,bebelerinizi bu gavurlar kıymıda mı?Sizi bu mezalimden yine Türk kardeşleriniz kurtardı.Sözüm Kürt görünümlü ermenilere değil,müslüman kürtleredir.
  Cevapla
 • samii 1 ay önce Şikayet Et
  Chp li bir müptezel ben pkk ile hdp nin bir bağını göremedim diyordu. Bizde chp nin ülke ile bir bağınızı göremiyoruz.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  DEVLETİMİZ içeride çok az sayıda teröristin kaldığını söylüyor ama zaten suriyeye geçtiler orada devlet kuruyorlar bölgede de esnafı vergi verir gibi haraca bağlamışlar iceride şu an silahlı saldırı yapmıyor lar ama karşımıza düzenli ordu olarak çıkacaklar biz içeride ekonomik kriz ile uğraşıyoruz malesef dibimizde devlet kurdular
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray - Kasımpaşa! CANLI
İsrail'in anlaşmaktan başka çaresi kalmadı! Türkiye'nin dış politikasındaki zorluklar