Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir?

Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan'ın görevden af talebi kabul edildi. Elvan'ın yerine Nureddin Nebati atandı. Peki Nureddin Nebati kimdir?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir?
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir?
GİRİŞ 02.12.2021 03:32 GÜNCELLEME 02.12.2021 03:34
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Son dakika: Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla, yayımlanan kararar göre, görevden affını isteyen Lütfi Elvan'ın yerine Nureddin Nebati Hazine ve Maliye Bakanı olarak atandı.

NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. Farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi.

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.

Halen ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olup Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarda bulunmaktadır.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

YORUMLAR 8
 • vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Ekonomi bilgisi nereden geliyor ?
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Kamu yönetimi okumuş ve dersler vermiş, ayrıca iş adamı imiş. Allah yardımcısı olsun.
  Cevapla
 • abdullah 2 yıl önce Şikayet Et
  hayırlı olsun inşallah
  Cevapla
 • alim 2 yıl önce Şikayet Et
  lütfüde kaçtı..bi dik durun reisin yanında lan
  Cevapla
 • YUSUF ACAR 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah Muvaffak etsin Hayırlara vesile olsun inşaallah
  Cevapla
 • Alper 2 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MİT, PKK/KCK'nın sözde gençlik yapılanması sorumlusunu etkisiz hale getirdi
Gazze Şeridi'nde soykırım sürerken Hamas'tan flaş ateşkes açıklaması