Son dakika: 6 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı!

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 6 Aralık koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 6 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı!
Son dakika: 6 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı!
GİRİŞ 06.12.2021 21:32 GÜNCELLEME 06.12.2021 21:32
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 354 bin 269 Kovid-19 testi yapıldı, 20 bin 33 kişinin testi pozitif çıktı, 187 kişi yaşamını yitirdi.

BAKAN KOCA'DAN AŞI AÇIKLAMASI: ÜZÜNTÜ VERİCİ...

Günün tablosuna ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Türkiye’nin herhangi bir yerinde bir doz aşı yapıldığında bundan hepimiz mutluluk duyuyorduk. Aşılanmanın, toplumun tüm bireylerine karşı da görevimiz olduğunun farkındaydık. Şimdi ciddi artışların olmaması üzüntü verici. 30 ilde 2. doz oranı %75’in altında. AŞI ÖNEMİNİ KORUYOR.'' ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 6 Aralık’ta açıklanan 24 saatlik verilere göre 20 bin 33 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 187 oldu. Bir günde toplam 354 bin 269 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 25 bin 611 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, 2 doz aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 81,68 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 90,86 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 121 milyon 042 bin 428 ’e yükseldi.

2 doz aşılamada ilk sırada Ordu var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 85,2 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu’yu Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Burdur takip etti.

En düşük aşılama Şanlıurfa’da

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 57,4 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

ETİKETLER
son durum koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Erf 1 ay önce Şikayet Et
  Sağlık bakanı düşmüş kovit peşine tüm hastalıklar unutuldu kovit rendavu almak istiyorsun dolu hastaneye gidiyorsun pandomim nedeni ile rendavusuz yok bu nasıl bir çıkmağa sokulduk. Sağlık ocaklarına gidiyorsun doktorun biri var diyeti yok. Denetim sıfır. Hastane var hasta var ama bakan yok. Allah tüm hastalara şifa versin.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Aşı olanlara hafif hafif ölüyorlar.
  Cevapla
 • Kamil 1 ay önce Şikayet Et
  Avrupayı cehenneme çevirdiler bu aşı baskılarıyla. Tüm insan hakları kanunlarını ayaklar altına aldılar. Artık mesele korona olmaktan çoktan çıktı, her şey bu ne olduğu belirsiz aşılar üzerinde dönüyor.
  Cevapla
 • Galip 1 ay önce Şikayet Et
  Sağlığınız için şekeri kesin ,şeker düşmandır
  Cevapla
 • Arif Inanç 1 ay önce Şikayet Et
  Yaptırım olmadan olmayacak. Aşısizlar bir yana ? Aşılılar bir yana. Kimsenin başkalarını riske atmaya hakkı yok.
  Cevapla
 • Türk Vatandaşı 1 ay önce Şikayet Et
  İyi ki hükümet değilsin, bu cehaletle milleti canından edeceksiniz zorla.
  Cevapla
 • Sade vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  En çok aşılama Orduda en çok vaka Orduda mantıklısı.?
  Cevapla
 • Başkan 1 ay önce Şikayet Et
  Aşı olanlar hiç bu hastalığa yakalanmaya ak diye bir şey yok.Aşı olanlar hafif atlatacaklar.
  Cevapla
 • Boşnak 1 ay önce Şikayet Et
  Almanya Avusturya Avrupa nin halini peki duydunuz mu sağlık sistemimiz mükemmel,İngilizler bile İstanbul'da toplantı yaptılar ne olursunuz bu sistemi bizede öğretin diyorlar.
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  aşı olana virüsü bulaşmayacağını kimse söylemiyor zaten,hastaneye yatışı engelleyecek.hâla bunu anlamadıysanız sn.bakan ne yapsın?
  Cevapla
 • Osmaniye 1 ay önce Şikayet Et
  Üç beş gün öncede en çok vaka Osmaniye deydi.
  Cevapla
 • Asi 1 ay önce Şikayet Et
  Asi hasta olmani engellemiyor, hastanelik olmani ya da olmeni engelliyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD Ukrayna'ya Javelin Anti-Tank füzelerini gönderdi
Milyonlarca çalışanın maaşına yüzde 41,2 zam! Araştırma sonuçlandı