Basın camiasından Muharrem Sarıkaya’ya tepki

Basın camiasının birçok dernek grupları Muharrem Sarıkaya’yı kınadıklarını açıklayarak, “Muharrem Sarıkaya’yı bugün itibari ile meslektaşımız ve ‘gazeteci’ olarak tanımıyoruz” dedi.

GİRİŞ 19.12.2021 20:41 GÜNCELLEME 19.12.2021 23:30
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Diplomasi Muhabirleri Derneği, Ekonomi Muhabirleri Derneği, Parlamento Muhabirleri Derneği, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği ve Türkiye Haber Kameramanları Derneği, Muharrem Sarıkaya’yı “gazeteci” olarak tanımadıklarını bertikleri bir yazılı basın açıklaması yaptılar.

Dernek gruplarından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Muharrem Sarıkaya’nın bir basın emekçisi meslektaşımıza yaptığı vicdana, ahlaka ve insan onuruna sığmayan hareketini şiddetle kınıyor, Muharrem Sarıkaya’yı bugün itibari ile meslektaşımız ve ‘gazeteci’ olarak tanımıyoruz.

Kameraların önünde insan hakları ve emek savunuculuğu yaparken kamera arkasında kameraman tokatlaması herkes gibi bizlerin de yüreğini sızlattı.
Şiddetin her türlüsünü şiddetle reddediyor, şiddete uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun diliyoruz. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.”

ANADOLU YAYINCILAR DERNEĞİ'NDEN SERT TEPKİ

Muharrem Sarıkaya'nın İHA çalışanı ses teknisyenine tokat atmasıyla ilgili bir tepki de Anadolu Yayıncılar Derneği'nden geldi. Dernek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla "Anadolu Yayıncılar Derneği olarak her bir ses teknisyenine tokat atan Muharrem Sarıkaya’yı şiddetle kınıyoruz. Olaya sessiz kalan Gazi Antep Belediye Başkanı Fatma Şahin’i de kamuoyundan özür dilemeye davet ediyoruz." denildi.

Gazeteciler Sendikası ise Muharrem Sarıkaya'ya sert tepki gösterirken özür dilemesi çağrısında bulundu.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 27
 • Abbas 11 ay önce Şikayet Et
  Canlı yayın olsaydı aynı şeyi yapar mıydı? sanmıyorum. Demek ki canlı olmayan yayınlarda nice garibanlar ne fırçalar yiyor, ne hakaretler işitiyor da haberimiz olmuyor. Zalimlerin canları cehenneme.
  Cevapla
 • Sivaslı 11 ay önce Şikayet Et
  Bu tokat tesadüfen atılmış bir tokat değildir. Bu tokat alenen muhafazakâr kesime atılmıştır. Bu kişi sol medya mensubuna atamazdı
  Cevapla
 • şefik 11 ay önce Şikayet Et
  tokat yiyenin tepkisi ne olmus acaba ? karşılıksız mı kalmis
  Cevapla
 • süleyman 11 ay önce Şikayet Et
  muhabir adamı zıvanadan çıkartmak için epey gayret sarf etmiş elinden telefonu alıyor ve sonra tekrar alınca ayarı bozuluyor bir anlık sinirlede yapmaması gereken bişey yapıyor hoş değil tabi..
  Cevapla
 • fatsalı 11 ay önce Şikayet Et
  bumu gazeteçi bu gazeteçiyse baglı bulundugu cemiyet hemen bunu kınamalı bundan cemiyet adamı olmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Partili Özalan, Karamollaoğlu'nun kukla cumhurbaşkanı ifşaatlarına ateş püskürdü
Hisar hava savunma sisteminden muhteşem görüntüler