Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den Muharrem Sarıkaya açıklaması

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Habertürk Yazarı Muharrem Sarıkaya'nın İHA kameramanına tokat attığı olayla ilgili, Şunu belirtmek isterim ki, olay anında tepki verememiş olmam tepki duymadığım anlamına gelmiyor" dedi.

GİRİŞ 19.12.2021 21:02 GÜNCELLEME 19.12.2021 21:05
Bu Habere 84 Yorum Yapılmış

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yazılı bir açıklama yaparak şunları aktardı: 

"Habertürk TV'de konuk olduğum bir canlı yayında maalesef son derece nahoş bir durum yaşandı. Yayının başından itibaren yaşanan teknik aksaklıklar Muharrem Sarıkaya'nın çalışan tekniker arkadaşa asla kabul edilemez bir müdahalesiyle devam etti. Kargaşanın daha da büyümemesi için büyük bir gayretle yayına devam etmeye çalıştım. İlk kez böyle bir olayla karşılaştım ve üzüntümü şu an da tarif etmeme imkan yok.

Ahmet Demir kardeşimizin mağduriyetini ve üzüntüsünü o andan beri yüreğimde hissediyorum. Zaten hemen sonrasında Muharrem Sarıkaya ile konuyu konuştuk. O da Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi.

Şunu belirtmek isterim ki, olay anında tepki verememiş olmam tepki duymadığım anlamına gelmiyor. Ancak canlı yayın ortamını bozmak, orada o yayın için emek veren tüm çalışanlara karşı bir saygısızlık olacağından yayına devam etmek için büyük çaba gösterdim. Çaba gösterdim diyorum, çünkü daha önce hiç şahit olmadığım böyle bir durumda tek düşüncem yayının sürmesini sağlamaktı. 

Dilerim bugün karşı karşıya kaldığımız bu nahoş olay, bundan sonrasında tüm emekçilerin sosyal ortamlarının ve çalışma koşullarının iyileşmesi konusunda bir farkındalık oluşmasına vesile olur. 

Tüm kamuoyuna ve özellikle de basın emekçilerine en derin üzüntülerimi ifade etmek isterim."

YORUMLAR 84
 • Objektif 11 ay önce Şikayet Et
  O tokat olayindan once zaten size bir saygisizlik var baskan hanim,karsinizdaki sizi dinlemiyor..bir sorun mu var deseydiniz...
  Cevapla
 • Burhan 11 ay önce Şikayet Et
  Canlı yayın çok mu önemli idi? Bazı tepkilerin anında verilmesi gerekir, yoksa beş para etmez sonraki. Yazıklar olsun
  Cevapla
 • Sivaslı 11 ay önce Şikayet Et
  Fatma Şahin de bu imtihana girdi. Amma sınıfta kaldı.
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Tokat atma cesaretini nereden buluyor Fatma ŞAHİN anın da tepki vermeliydi ezilen hep çalışan oluyor Her şey ortada da Mahkemeye versin maddi ve manevi tazminat açıp davacı olsun hakkını arasın
  Cevapla
 • H.Mustafa GEMCİ 11 ay önce Şikayet Et
  bun sarıkaya denilen gazeteci müsvettesi nin hakkından fatma şahin yayını terkederek hakkkından gelecekti ama yok bunlar muhalif medyaya şirin gözükmek için sus pus oluyorlar bu ak partinin içinde iki yiğit bar cumhurbaşkanım recep tayyip erdoğan diğeri süleyman soylu diğerleri koltuk koruma sevdalısı vatanı milleti angarya.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce ilk kez açıkladı: Mektup yazdım ama benimle görüşmedi
MÜSİAD: Fahiş fiyata çözüm uygulamasını hayata geçiremedik