Bayburt buz tuttu!

Kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava Bayburt’ta hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Termometrelerin gündüz saatlerinde eksi 16’yı gösterdiği kentte, araçların mazot depoları dondu, aküler boşaldı.

Bayburt buz tuttu!
Bayburt buz tuttu!
GİRİŞ 24.12.2021 11:00 GÜNCELLEME 24.12.2021 11:01

Bayburt kent merkezinde mevsimin en soğuk gecesi yaşandı. Dün yağan karla birlikte beyaza bürünen kentte soğuk ve ayaz etkisini artırdı.

Sabah işe gitmek için araçlarının yanına gelen vatandaşlar adeta Sibirya’yı andıran bir manzarayla karşılaştı. Soğuk hava bazı araçların mazot depolarının donması ve akülerinin süzülmesine neden oldu.

İzmir’den Bayburt’a gelen bir genç, gördüğü manzara karşısında adeta şoka uğradı. Aracını çalıştıramayan genç, başka vatandaşlardan destek alarak otomobilini çalıştırabildi. Genç adam, “Ben böyle bir soğuk görmedim. Araç donmuş çalışmıyor. Bir yere yetişmem de gerekiyordu. Uğraştık, başka vatandaşlar da yardımcı oldu anca çalıştırabildim” dedi.

Öte yandan, Bayburt’ta etkili olan aşırı soğuk hava nedeniyle Çoruh Nehri'nin de yüzeyi kısmen donmaya başladı, saçaklardan buz sarkıtları uzandı.

Bayburt gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 22, gündüz ise 16 derece olarak termometreye yansıdı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
320 kilometrelik yeni otoyol geliyor! Bakan Uraloğlu açıkladı
Pentagon'dan Türkiye açıklaması: 'Türk firmaların kurduğu tesiste üreteceğiz'