Ekşi Sözlük'te İBB aleyhine yapılan yoruma sansür!

Ekşi Sözlük'te bulunan 200 kişilik troll ağının sosyal medyada sistematik olarak kara propaganda faaliyetleri yürüttüğü ortaya çıkmıştı.

Ekşi Sözlük'te İBB aleyhine yapılan yoruma sansür!
Ekşi Sözlük'te İBB aleyhine yapılan yoruma sansür!
GİRİŞ 12.01.2022 03:08 GÜNCELLEME 12.01.2022 03:12
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Provokatif yayınları ve iftiraya kadar varan algı operasyonları yapılan portalda; Ekrem İmamoğlu'nu, İBB'yi, CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren hesaplar engellenirken başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere diğer bakan ve devlet görevlilerine hakaret seviyelerine ulaşan entry'lere ise göz yumuluyor.

Ekşi Sözlük'ün kara propagandasını sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla ifşa eden '@abese_irca' yeni bir skandalı daha kamuoyuyla paylaştı.

İMAMOĞLU'NA ELEŞTİRİYE 'TAHRİK' DEDİLER

'İBB’nin kamuya açtığı lojmanlar' başlığına yaptığı ‘İBB iflas edince elde avuçta ne varsa ortaya sürmeye başladı. İmamoğlu kendisi için yaptırdığı şehitlik arazisindeki ultra lüks köşkü ne zaman kamuya açacak acaba? Yoksa tasarruf sadece başkalarına mı? Müflis bir belediye başkanı icraatı.’ yorumu ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ iddiasıyla kaldırıldı.

"SOSYAL MEDYA ALGISI BU ŞEKİLDE YAPILIYOR"

Kullanıcı gelişmeyi, "Ekşi sözlük İBB'nin iflas ettiğini yazdığım entry'i "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" iddiası ile silmiş. Bu arada sözlükte 50'ye yakın Türkiye'nin iflas ettiğini iddia eden başlık var. Bakın işte sosyal medya algısı bu şekilde yapılıyor." diyerek duyurdu.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ
YORUMLAR 13
 • Doğrusu 2 yıl önce Şikayet Et
  Kokuşmuş sözlüğü bir açın her sayfasında halkı kin ve düşmanlığa tahrik var. Kendini kapatsın o zaman.
  Cevapla
 • Ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Onlar özgürlükten yana abisiiii tabi yersennn
  Cevapla
 • Hamdi 2 yıl önce Şikayet Et
  Terörist sadece dağda değil bunlar klavye teröristleri sorsan demokratik hakmiş istedikleri gibi hakaret ediyorlar ama cumhurbaşkanımız yine de diktatör bu hastalıklı kafalara göre
  Cevapla
 • Karabük 2 yıl önce Şikayet Et
  Günaydın daha yenimi haberiniz oluyor. Ekşisözlük denilen vatan haini teröristi sever hükümete söver.
  Cevapla
 • doğrusu 2 yıl önce Şikayet Et
  herkesin kafasına göre herseyi konuştuğu bu tur mecraalar kapatılmalı.özgürluk yalanı altinda toplum mühendisliği yapılıyor.ayrica burda yazılanlar da kimlik bilgileri belli olmali ki alenen hakaret ve zorbalık yapanlara ceza uygulansin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Murat Kurum: Çok net ve açık söylüyorum, 'Kandil Uzlaşısı'nın adayı İmamoğlu'dur
Başkan Ahmet Cin, Pendik için 5 yıllık projeleri tanıttı