Fatih Erbakan'dan muhalefete sert tepki: Tanklara selam duran zihniyet

Anadolu Buluşmaları kapsamında Düzce’ye gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, gazetecilerle bir araya geldi. Erbakan konuşmasında, muhalefet partilerinin siyasetini ve politikasını eleştirdi.

Fatih Erbakan'dan muhalefete sert tepki: Tanklara selam duran zihniyet
Fatih Erbakan'dan muhalefete sert tepki: Tanklara selam duran zihniyet
GİRİŞ 14.01.2022 21:31 GÜNCELLEME 14.01.2022 21:33
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, muhalefet partilerini sert dille eleştirdi.

Erbakan, muhalefet partilerinin millete, devlete vereceği bir şeyin olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

“Bir defa bu malum muhalefet partileri her akşam televizyonlarda parlatılan, cilalanan, takmışlar kafayı parlamenter sisteme. Sabah akşam parlamenter sistem, güçlendirilmiş parlamenter sistem, daha da güçlü parlamenter sistem. Biz aylardır anlatmaya çalışıyoruz. Mesele sistem meselesi değil, mesele zihniyet meselesidir. Eğer zihniyet milli görüş zihniyeti olmazsa, eğer zihniyet millet zihniyeti olmazsa dünyanın en güçlü sistemini de getirsen saadete, selamete ulaşamazsın. Ama milli görüş zihniyeti olursa, önce dış güçler demeyen, önce millet diyen bir zihniyet olursa her türlü sistemle millete hizmet mümkün olur. Bu gece, gündüz güçlendirilmiş parlamenter sistem diyen muhalefet partilerine soruyoruz. Yav sizin ekonomide, dış politikada, Güneydoğu sorununda böyle dişe dokunur somut bir öneriniz var mı? Hayır ortada öyle bir şey yok. Türkiye’yi, halkı şu içine girdiği ekonomik buhrandan kurtarmak için herhangi bir kaynak paketiniz var mı? Parayı nereden bulacaksınız? Kaynağımız da yok, paramız da yok.

''MUHALEFETİN İÇİNDE 28 ŞUBAT'TA TANKLARA SELAM DURAN ZİHNİYET VAR''

Ha birde güçlendirilmiş parlamenter sistem. Soruyoruz, daha önce iş başına gelip bu ülkeyi düze çıkardığınız yönünde referansınız var mı? Hayır o yönde de referans yok. Tam tersine daha önce birçoğunun iş başına gelerek ülkeyi batırma referansları var. Böyle olunca malum muhalefetin gelmesi yağmurdan kaçarken doluya tutulmak olur. Diğer taraftan, bu malum muhalefet içinde 28 Şubat’ta tanklara selam duran zihniyet var. Türkiye’yi Suriye bataklığına sürükleyenler var. Mevcut iktidara faiz ödemesinden dolayı çatarken, ekonomiden sorumlu bakan olduğu dönemde yıllık ortalama 35 milyon dolar faiz ödeyenler var. Kendisinin bakanlığından sonraki performansa baktığınızda AK Parti iktidarı ortalama 18-20 milyar dolar faiz ödemiş, bu zatın kendisi bakanken iktidara yıllık 35 milyar dolar faiz ödemiş. Chatham House ödülü alanlar var. Bu fotoğrafları gururla paylaşan var. 'Ayasofya cami olmamalıydı, müze olarak kalmalıydı' diyenler var. 'Gelir gelmez hemen İstanbul sözleşmesine geri döneceğim' diyenler var.

''TOPLUMSAL CİNSİYET SAPKINLIĞINI ÜNİVERSİTELERDE DERS OLARAK OKUTACAĞIM DİYEN VAR''

''Al birini vur ötekine, yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktır. Toplumsal cinsiyet sapkınlığını üniversitelerde ders olarak okutacağım diyen var. Gerçekten akıl almayacak şekilde daha bunu muhalefetteyken, toplumun oyuna muhtaçken söyledikleri bunlar. Bir de iktidara geldiklerinde neler söyleyecekler? Laiklik ilkesini din düşmanlığı gibi kullanmak isteyen var. Dolayısı ile malum muhalefet partilerinin millete, devlete vereceği bir şey yoktur. Ülkeyi mevcut iktidardan daha iyi bir noktaya getirmeleri mümkün değildir. Bunlar bir 5 ya da 10 sene daha kaybetmemize neden olur ki bizim ülke olarak 5-10 sene değil 5-10 hafta kaybetmeye tahammülümüz yok. O nedenle hep söylediğimiz gibi milletimizin yüzünün gülmesi, paylaşımda adaletin tesis edilmesi, yaşanabilir Türkiye’nin, yeniden büyük Türkiye’nin tesis edilmesi önce millet diyen iktidarın iş başında olması ancak ve ancak milli görüşle mümkündür.”

YORUMLAR 45
 • Milli_Nizam_2023 8 ay önce Şikayet Et
  Bu karanlıklar bitecek bir gün elbet geleceğiz o gün yakındır elbet saracak ilahi rahmet sabret adil düzen gelecek 2023
  Cevapla
 • Osman 8 ay önce Şikayet Et
  Ben şahsen beş oyum var yeniden refah diyordum ama simdi tereddüte düştüm baskanlık sistemi devam etsin deniyorsa ben buna oy verme konusunda tereddute düştüm şimdi başkanlık sistemi kalksın demeyene oy moy vermem bu söylemi düzeltmesi gerekir ...
  Cevapla
 • ali 8 ay önce Şikayet Et
  Mevcut iktidara, abd,yahudi,fetö,ermeni,pkk,chp düşman sendemi onlara özendin. Babana yapılanların intikamını bu iktidar aldı. Kör ve Mıymıy fatih.
  Cevapla
 • Ferhat 8 ay önce Şikayet Et
  Dost acı söyler sen amaysan bilmem
  Cevapla
 • ASILBEY@06ÇUBUK 8 ay önce Şikayet Et
  Sn. Fatih Erbakan sende Tanklara selam duran zihniyetinin değirmenine su taşıyorsun.
  Cevapla
 • KARADERELİ 8 ay önce Şikayet Et
  Muhalefet derken ne anlıyorsunuz, anlamadım. Sanki sizin safınız belli mi?
  Cevapla
 • Ferhat 8 ay önce Şikayet Et
  Safı belli sen idrak edememişsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paşinyan ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu Zirvesi aile fotoğrafına katıldı