Evlat nöbetindeki babadan oğluna çağrı: Seni kandırıyorlar!

Diyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 253 ailenin HDP il binası önündeki evlat nöbeti 868’inci günde de devam ediyor.

Evlat nöbetindeki babadan oğluna çağrı: Seni kandırıyorlar!
Evlat nöbetindeki babadan oğluna çağrı: Seni kandırıyorlar!
GİRİŞ 17.01.2022 12:24 GÜNCELLEME 17.01.2022 12:27
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Diyarbakır'da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019'dan itibaren HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutmaya başladı. 868 gündür sürdürülen nöbette Hacire Akar ile birlikte çocuklarına kavuşan aile sayısı 33 oldu.

2015 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisiyken 19 yaşında kaçırılan oğlu Mikail için eylem yapan Yusuf Erdinç, teslim olması yönünde çağrıda bulundu.

Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti 868 gündür devam ediyor.

Oğlu Mikail dönmeden evlat nöbetine son vermeyeceğini belirten Yusuf Erdinç, şunları söyledi:

“Oğlum Mikail Erdinç İstanbul Marmara Üniversitesi’nde Hukuk okuyordu. 2015’te oğlumu kaçırdılar. 2015’ten bu yana peşindeyim, bulamadım. Var mıdır, yok mudur, nerededir, haber alamıyorum. Oğlum için HDP İl Binası önüne nöbet tutuyorum. Ben buradan oğlumu çağırıyorum. Oğlum ben seni okuttum. Devletin, bayrağın ve bizim için. Eğer pişmansan ki muhakkak pişmansın bırak gel. Orası senin yerin değil, Senin yerin Türkiye Cumhuriyeti'dir. Seni kandırıyorlar, diyorlar ki 'Sen gidersen orada sana ceza verirler, sana işkence edecekler, bilmem ne yaparlar'. Öyle bir şey yoktur. Şimdiye kadar 33 çocuğumuz geldi. Hepsi evlerine gittiler. Sen de gidersin evine, hiç merak etme. Yine senin arkandayım. Orası senin yerin değil, sen okumuş bir adamsın. Etrafına bak, HDP milletvekillerinin çocukları var mıdır, neredeler, Avrupa’ya gitmişler okuyorlar. Seni ne yaptılar, senin elindeki kalemi kırdılar kalemin yerine silah verdiler.”

Evlat nöbeti HDP il binası önünde sürüyor.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 1
  • sezayi 4 ay önce Şikayet Et
    millet ittifakçıları.bu baba milletinizden değilmi? neredesiniz?baba olma empatinizdemi yok?merhametsizler?insanlığın vicdanlarında boğuldunuz.birde kalkmış ülkemi yönetmeye talipsiniz.nasipsizler.işgal edilmiş vicdanlarında yurt kuramayanlar yurtlarını yönetemezler koruyamazlar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan ve Aliyev'den Akıncı SİHA’ya imza
İngiliz vekilin oğlu Rus tankını imha etti! Ukrayna'da ilk kez görüntülendiler