Temizlik görevlisi 4 çocuğun geleceğine destek veriyor

Zonguldak Belediyesi Temizlik İşlerinde çalışan Abdurrahman Yılmaz, asgari ücrete gelen zammı öğrencilere burs vereceğini söyledi. Daha önce 2 öğrenciye burs veren Yılmaz, gelen zamlarla bu sayıyı 4’e çıkartacağını söyledi.

GİRİŞ 17.01.2022 22:24 GÜNCELLEME 17.01.2022 22:27
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Zonguldak Belediyesinde 12 yıldır temizlik görevlisi olarak çalışan Abdurrahman Yılmaz (56), asgari ücrete gelen zamlarla beraber burs verdiği 2 öğrenci sayısını 4 çıkarmayı planlıyor. 5 yıldır 2 Lise öğrencisine burs veren Yılmaz, bu sayıyı 4 çıkararak 2 ilkokul öğrencisine daha burs verecek.

"ÖMRÜM BOYUNCA BURS VERMEYE DEVAM EDECEĞİM"

Hedefinin burs verdiği öğrenci sayısını 4’e çıkarmak olduğunu söyleyen temizlik işçisi Abdurrahman Yılmaz, “12 yıldır Zonguldak Belediyesi’nde görev yapıyorum. Zonguldak Belediyesinde temizlik personeli olarak Gazipaşa’da Şems’i Denizer sokaktan sorumluyum. Aldığım maaşla öğrenci okutuyorum. Şuana kadar iki öğrenciye burs veriyorum. Tabi asgari ücrete gelen zamlardan bizlerde faydalanıyoruz. Hedefim burs sayısını 3 ya da 4’e çıkarmak. Ömrüm boyunca da burs vermeye de devam edeceğim. 5 yıldır öğrencilere burs veriyorum. Şu anda 3 arkadaşımızla burs vereceğimiz öğrenciler için araştırma aşamasındayız” dedi.

"BURS ÜCRETLERİNİ ÖĞRENCİLERİN HESAPLARINA YATIRACAĞIZ"

Burs verecekleri öğrencilerin hesaplarına yatıracaklarını ifade eden Yılmaz, “Burs vereceğimiz öğrencilerin ya hesaplarına yatıracağız ya da okul müdürleri ile irtibata geçerek fiş ya da makbuz karşılığı masrafları biz karşılayacağız. Daha önce burs verdiğimiz öğrenciler lise öğrencileriydi. Şimdi ise ilkokul öğrencilerine vereceğiz. Şuanda bir sigara 25 TL. 25 TL bir sigaraya verebiliyorsan her ay 250-300 TL bir öğrenciye harcayabiliriz. Gelin sizde bu iyilik kervanına katılın. İhtiyacı olan öğrenciler tespit edin yardım edin."

"İŞİMİ SEVEREK YAPIYORUM"

Temizlik görevlisi Abdurrahman Yılmaz, “Ben işimi severek yapıyorum. Türkiye’de işsiz üst seviyede ben ekmeğime dört elle sarılıyorum. Şeflerime müdürlerime laf gelmemesi için elimden geleni yapıyorum. Aldığımı maaşı hak etmeye çalışıyorum” dedi.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 16
 • .... 5 ay önce Şikayet Et
  ilkokul ve lise, hiç vermesen daha iyi
  Cevapla
 • kafa.kum.çık. 5 ay önce Şikayet Et
  Allah daim sağlık ve sıhhat versin inşaallah.Koca yürekli adam.
  Cevapla
 • Mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  Şimdi asgari ücretle çalışan açım diye ağlıyor, helal olsun sana hem doyuyor hem infak ediyorsun
  Cevapla
 • muhammet gündoğdu 5 ay önce Şikayet Et
  tebrik ederim bu ülkenin gerçek değerleri sizlersiniz
  Cevapla
 • Hoca Nasrettin 5 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'nin ayakta durmasının sebebi budur. Bu yardımlaşma, paylaşma ve merhamet bizi ayakta tutan. Allah içimizden bu duyguları ve bu duygulara sahip kişileri almasın. Böyle kişileri çoğaltsın. Bu dünyada imtihan vesilesiyle Müslüman olmak zordur. Hem Müslüman hemde Türk olmak daha da zordur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Partili Demiröz'den, "İl sayısı 100'e çıkacak" haberine yalanlama
Son Dakika: Pınar Gültekin davasında tepki çeken kararın gerekçesi açıklandı