Son dakika: İstanbullulara çok önemli çağrı: 39 ilçede başlatıldı!

Son dakika: İstanbul Valiliği 2019 yılından itibaren devam eden ''Kimse dışarıda kalmasın, misafir edelim.'' çalışmasını sürdürüyor. Valilik tüm İstanbullu vatandaşlara önemli çağrıda bulundu.

GİRİŞ 22.01.2022 04:37 GÜNCELLEME 22.01.2022 04:40
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

İstanbul Valiliği bütün İstanbullulara önemli çağrıda bulundu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya resmi Twitter hesabından, ''Vatandaşlarımızı bu soğukta dışarıda bırakmamak için bir telefonunuz yeterli. 155 Polis İmdat Hattı #KimseDışarıdaKalmasın'' mesajını paylaştı.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

''2019 Yılında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın talimatlarıyla 39 ilçemizde başlatılan “Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir Edelim” çalışması devam ediyor.

Sokakta yaşayan vatandaşlarımızın olumsuz hava şartlarından korunması için Kaymakamlıklarımız ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız tarafından yürütülen “Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir Edelim” çalışması sürdürülüyor.

Çalışma kapsamında, 39 İlçemizde evsiz/mekânsız durumda bulunan vatandaşlarımız anlaşmalı otellerde ve tek kişilik odalarda misafir ediliyor. Giyim, yemek, barınma vb. ihtiyaçları karşılanan misafirlerimize, gerekli hallerde uzmanlarımız tarafından psikolojik destek sunuluyor.

Hiçbir vatandaşımızın sokakta kalmaması için, bu çalışmaya bütün İstanbulluların geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olmaya devam edeceklerine yürekten inanıyoruz. Çevrenizde evsiz, sokakta kalan birisini görür veya haberdar olursanız, en yakın polis/jandarma karakoluna bildirmenizi veya 155 Polis İmdat Hattını aramanızı bekliyoruz.''

İSTANBUL'DA EVSİZLER OTELLERDE MİSAFİR EDİLİYOR

İstanbul Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan, sokakta yaşayanları misafir edildikleri otelde ziyaret etti. Karlı ve soğuk havanın etkili olduğu kentte sokakta kalan vatandaşlar, İstanbul Valiliği koordinasyonunda otellerde misafir ediliyor.

İstanbul Valiliği ile 39 kaymakamlığın "Kimse Sokakta Kalmasın" uygulaması kapsamında, kent genelindeki evsizler anlaşma yapılan otellerde tek kişilik odalarda ağırlanıyor. Fatih'teki oteli ziyaret eden Abdurrahman İnan, Valilik koordinasyonunda 2019'da başlattıkları projenin, sokakta kalanları soğuk hava koşullarından korumayı amaçladığını söyledi.

İnan, "Sayın Valimizin başkanlığında, İstanbul Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, kaymakamlıklarımız, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarımız tarafından yürütülen bir projedir. Geçen yıl pandeminin de etkisine rağmen hiçbir vatandaşımızın sokakta kalmasına müsaade etmedik. Bu anlamda günlük ortalama 2 bin geceleme oldu. 200 binin üstünde geceleme yapıldı. Geçen yıl 65 anlaşmalı otelimizde hizmet verdik. Mümkün olduğu kadar vatandaşlarımızın dışarda kalmasını engelledik." diye konuştu.

Sayısal hedefleri olmadığını vurgulayan İnan, "Hiçbir vatandaşımızın sokakta kalmaması tek hedefimizdir. Şu kadar insan, şu kadar süre kalacak şeklinde bir limitimiz yoktur. Tek başarı ölçeğimiz, hiçbir vatandaşımızın dışarda kalmamasıdır." dedi.

İnan, sokakta kalanları otellere yerleştirip taleplerini değerlendirerek, ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını kaydetti. Vali Yardımcısı İnan, duyarlı vatandaşların, sokakta kalan kişiler için emniyet, jandarma ve 112’ye ihbarda bulunabileceklerini ifade etti.

YORUMLAR 48
 • Ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  Bunun adına devlet ana deniyor . Tahta kılıç, İmamoğlu avanesi bilmez
  Cevapla
 • Nurgül kara 10 ay önce Şikayet Et
  Aynen erem öncesi belediyenin spor tesislerine aliniyolardi kibir abidesine merhamet olmayınca kaldırdı umurunda deyil valilik üstlendi devletten bi yardım daha bekliyoz geçici bi süre şu belediye otobüslerini bunun elinden alsın can güvenliği yok her an bi otobüs yanacak kaza yapacak diye istanbullular korku içinde yasiyo beceremiyo yönetmeyi zorla deyil
  Cevapla
 • Şeref 10 ay önce Şikayet Et
  Bu işi büyükşehir belediyesi yapıyordu. Anlasın blraz insanlar da nasıl bir şey'e oy verdiklerini
  Cevapla
 • REİS 10 ay önce Şikayet Et
  Adamsın adam iyi ki varsın sayın Ali Yerlikaya
  Cevapla
 • konyaspor 10 ay önce Şikayet Et
  sayin vali 155 mu kaldı 112 yanlış yazmissin
  Cevapla
 • Merlini 10 ay önce Şikayet Et
  Bu insanların neden sokağa düştüğünü de araştırmak lazım.. Türkiye gibi dünya ya meydan okuyan, uzay ligine çıkmış bu ülkede..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
EYT için yeni yaş aralığı gündemde! Erkekler ve kadınlarda emeklilik yaşı hesabı
İmamoğlu yine balıkçıda! Bu kez HDP'lilerle...