Adalet Bakanı Bozdağ talimatı verdi! İlk işi o oldu...

Abdulhamit Gül'ün yerine Adalet Bakanlığına getirilen Bekir Bozdağ, ilk iş olarak kadın cinayetleri, şiddet, çocukların cinsel istismarı gibi toplumda sinir uçlarına dokunan olaylarla ilgili talimat verdi.

Adalet Bakanı Bozdağ talimatı verdi! İlk işi o oldu...
Adalet Bakanı Bozdağ talimatı verdi! İlk işi o oldu...
GİRİŞ 01.02.2022 07:47 GÜNCELLEME 01.02.2022 07:53
Bu Habere 154 Yorum Yapılmış

İkinci kez Adalet Bakanlığı koltuğuna oturan Bozdağ, bakanlık bürokratlarıyla yaptığı görüşmelerde ilk talimatını da verdi. Bozdağ'ın öncelik verdiği konu, Türkiye gündeminin ön sıralarından düşmeyen kadın cinayetleri ve bunun sonrasında şüphelilere dönük işlemler oldu.

Bozdağ, bu konularda infiale neden olan kararların ortadan kalkması için yasa ya da genelge ne gerekirse yapılacağını belirtip bu konularda taviz vermeyeceğini de göstermiş oldu.

Bozdağ, yaptığı ilk toplantılarda yargının sorunlarını masaya yatırırken "Özellikle kadına şiddet ve cinsel istismar başta olmak üzere kamuoyunda tepkilere neden olan olaylarda tutuklama verilmesi gerekiyorsa verilmeli" dedi.

ADALET MAHKEMEDE GERÇEKLEŞSİN

Bozdağ, birçok olayda şüphelilerin önce serbest bırakılıp daha sonra sosyal medya ve kamuoyu baskısı ile tutuklandığını hatırlatarak, "Mahkemelerin şüphelileri bırakıp kamuoyu baskısı ile yeniden tutuklaması yanlış. Adalet mahkemelerde tecelli etsin Twitter'da değil" diye konuştu.

RAHATSIZ EDİCİ KARAR OLMAMALI

Mahkemelerin bu kadar önemli ve hassas konularda dikkatli olması, vicdanları rahatsız eden kararlar vermemesi gerektiğinin altını çizen Bozdağ, "Yasal eksiklik varsa düzenleme yapalım" talimatı verdi.

Bozdağ'ın talimatı ile birlikte gerekli çalışmalar başladı. Kısa süre içinde bu konuda kamuoyunu rahatlatan adımların atılması bekleniyor.

KAYNAK: SABAH / ZÜBEYDE YALÇIN
YORUMLAR 154
 • ALAATTİN 9 ay önce Şikayet Et
  Bakan beye bu konudaki hassasiyeti için teşekkür ederim fakat kime talimat vermiş tutuklama kararını hakimler verebilir hakimler ise talimat alamaz ilgili kanun gereği . Adalet mekanizmasını serbest bırakınız vicdanımızı yansıtsın siyasi müdahale yapmayın.
  Cevapla
 • adalet 9 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bozdağ, Masumları koruyacak bir Ceza kanunu çıkarmak gerek, şu an ne yazıyorsa hepsini ters çevirmek gerek. 50 suçtan aranan serbest, öldürülen mezarda yatıyor durumu hemen değişmeli. Şu halka birisi sahip çıksın artık. Sen aklı başında bir siyasetçisin.
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun bakanımıza
  Cevapla
 • Turgutlu 9 ay önce Şikayet Et
  kadın cinayetleriyle ilgili ilk iş olarak ne yapılacakmış? Aman katiller, yapmayın, kıymayın kadınlara mı denilecekmiş? Önce tahrik sebeplerini kaldırın kardeşim, sonra da katillere idam getirin! nedir bu 20 senedir bir adaleti sağlayamadınız yaa!
  Cevapla
 • Abdülhak 9 ay önce Şikayet Et
  20 yıl önce adalet vardı öyle mi? Şimdi yok değil mi? Nerde yaşıyorsun?
  Cevapla
 • bülent 9 ay önce Şikayet Et
  Bir an önce idam cezası getirilmelidir...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye sert mesaj: Tahammül etmek zorunda değiliz
Uyarı yapıldı: Lapa lapa kar geliyor: İstanbul, Bursa, Bolu, Kocaeli bu tarihte donacak!