Polisin 'dur' ihtarına uymayan alkollü sürücü, 15 kilometrelik takiple yakalandı

Adana'da polisin 'dur' ihtarına uymayan otomobil sürücüsü, 15 kilometrelik takip sonucu yakalandı. 1.82 promil alkollü çıkan sürücünün daha önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğu öğrenildi.

Polisin 'dur' ihtarına uymayan alkollü sürücü, 15 kilometrelik takiple yakalandı
Polisin 'dur' ihtarına uymayan alkollü sürücü, 15 kilometrelik takiple yakalandı
GİRİŞ 03.02.2022 06:13 GÜNCELLEME 03.02.2022 14:02

Olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Aliya İzzet Begoviç Bulvarı'nda meydana geldi. Bulvarda denetim yapan polis ekipleri 45 ZZ 933 plakalı otomobilden şüphelenerek durdurmak istedi. Polisin 'dur' ihtarına uymayan sürücü otomobilini ekiplerin üzerine sürerek kaçmaya başladı. Polisin telsiz anonsu üzerine çok sayıda ekip, otomobilin kaçış güzergâhında önlem aldı.

Sürücü önünü kesen polislerin de üzerine araç sürerek kaçmaya devam etti. Yaklaşık 15 kilometre kaçan sürücü, ekiplerin takibi sonucu Yeni Mahalle'de durduruldu. Otomobilden indirilen sürücü M.T.Ç. (28), ekiplere (28) alkollü olduğu için kaçtığını söyledi. Bölgeye gelen trafik ekipleri sürücü M.T.Ç.'nin 1.82 promil alkollü olduğunu belirledi. M.T.Ç.'nin daha önce de alkollü araç kullanmaktan işlem gördüğü ve ehliyetine el konulduğu öğrenildi.

Sürücüye alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmaktan ve polisin 'dur' ihtarına uymamaktan idari para cezası kesildi. Sürücü sorgulanmak üzere karakola götürülürken, otomobil ise emniyet otoparkına çekildi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hayatımızı değiştirecek teknoloji! Tüm detaylar ortaya çıktı
Dünyanın en değerli milli takımları listelendi!