Eren Bülbül'ün ailesine 10 bin TL aylık bağlandı!

Ankara'nın Gölbaşı ilçesi Belediye Meclisi toplantısında, şehit Eren Bülbül'ün ailesine aylık bağlanmasına karar verildi.

Eren Bülbül'ün ailesine 10 bin TL aylık bağlandı!
Eren Bülbül'ün ailesine 10 bin TL aylık bağlandı!
GİRİŞ 03.02.2022 06:32 GÜNCELLEME 03.02.2022 14:00
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Gölbaşı Belediye Meclisini temsil eden AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti grup başkanvekilleri, geçen ayki olağan toplantıda, Trabzon Maçka'da kırsalında 11 Ağustos 2017'de PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül'e ömür boyu aylık bağlanması için önerge verdi. Bu talep, komisyonda görüşüldükten sonra rapor hazırlandı.

Belediyenin bu ayki olağana toplantısında ise karar çıktı. Teklif oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre Ayşe Bülbül'e, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek'in görev süresi boyunca aylık 10 bin lira maaş bağlanacak.

12 KARDEŞİNİN BAKIMI İÇİN...

Bu kararla ilgili açıklama yapan AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Fatih Yaşlıoğlu "Devletimiz şehidimizin ailesine de sahip çıkmakta ve her şehit ailesinde olduğu gibi bütün ihtiyaçları karşılanmaktadır. 15 yaşında sorumluluk hissederek devletin bekası ve milletin huzuru için hiç düşünmeden canını feda eden Eren Bülbül'ün bizlere emaneti olan 12 kardeşi için anne Ayşe Bülbül'e aylık 10 bin lira verilmesi değerlidir" dedi.

"ÇORBADA TUZUMUZ OLSUN İSTEDİK"

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Murşit Gülhan da "Eren Bülbül, 'Önce ülkem ve devlet sonra ben ve ailem' demiştir. Devlet şehidine sahip çıkmış, geride bıraktığı yakınlarının hayatını sürdürmesi için şefkat elini uzatmıştır. Borçlu olduğumuz Eren Bülbül'ün geride bıraktıklarının yarınları için devletimizin yanında durup bütün imkanlarımız ile çorbaya tuz koyalım istedik" diye konuştu.

YORUMLAR 56
 • Murat 9 ay önce Şikayet Et
  Elhamdülillah Eren gardaşım ın devleti teslim ve sadakati devletin şefkatli eli
  Cevapla
 • Hayati 9 ay önce Şikayet Et
  Çok doğru
  Cevapla
 • Vezir bakırcı 9 ay önce Şikayet Et
  Yerinde bir karar imza verenlerin elleri dert görmessin
  Cevapla
 • Mevlüt 9 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun
  Cevapla
 • Selda Demircioglu 9 ay önce Şikayet Et
  Tum ailelere bu kadar olmasa da aylık bağlanmalı aylık i olmayanlara yani
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
29 Kasım Salı gazete manşetleri - Avrupa üşüyünce uyandı
Uzmanlar uyardı! Kadroya geçecek sözleşmeli personelin maaşı düşebilir