Koronavirüs nedeniyle 6 ayda 8 akrabasını kaybetti! Kendisi de vefat etti...

Rize'nin Güneysu ilçesinde koronavirüs nedeniyle 6 ayda 8 ferdini kaybeden, ölüm korkusu ile 10 yeni mezar yeri hazırlayan Genç ailesinin bir üyesi daha aynı hastalıktan hayatını kaybetti.

GİRİŞ 21.02.2022 08:00 GÜNCELLEME 21.02.2022 08:01
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

İstanbul’da yaşayan Muhammet Genç ve oğlu Burak Genç, rahatsızlanınca yakınları tarafından hastaneye götürüldü. Burada baba ve oğlunun yapılan koronavirüs testleri pozitif çıktı. Tedaviye alındıktan sonra 6 Kasım 2020’de önce Burak, 1 hafta sonra da babası Muhammet Genç hayatını kaybetti. Aileden Bünyamin Genç (41) 1 Aralık’ta, İbrahim Genç (53) 4 Aralık’ta, Ali Genç (58) ise 11 Aralık'ta öldü. Ali Genç'in tedavi gören kardeşleri Fatma Duman (55) 18 Aralık’ta, Aysel Peçe de (46) 21 Şubat 2021’de hayatını kaybetti. En son Ahmet Genç (43) de 13 Nisan'da aynı hastalıktan yaşamını yitirdi. Ölenlerden Muhammet, İbrahim ve Ahmet Genç’in kardeş oldukları belirtildi. Diğerlerinin ise, Muhammet Genç’in oğlu Burak Genç, kayınbiraderi Ali Genç, Ali Genç’in oğlu Bünyamin ile kız kardeşleri Fatma Duman ve Aysel Peçe olduğu bildirildi.

AİLENİN 25 ÜYESİ AŞILANDI

6 ayda 8 ferdini yitiren, yaşadıkları korku nedeniyle 10 yeni mezar yeri daha hazırlayan ailenin aşı önceliği çağrısı üzerine geçen yıl haziran ayında İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ailenin 25 üyesini aşıladı. Aşılarla beraber Genç ailesinde yaklaşık 10 aydır kimse koronavirüse yakalanmadı.
AİLENİN BİR ÜYESİ DAHA HAYATINI KAYBETTİ

Rize'nin Güneysu ilçesinde koronavirüs nedeniyle 6 ayda 8 yakınını kaybeden Genç ailesinin bir üyesi daha aynı hastalıktan yaşamını kaybetti. Babası, ağabeyi, 2 halası ve 4 kuzenini bu hastalıktan kaybeden, evli ve 1 çocuk annesi Şenay Genç Yalçınkaya (36), akşam saatlerinde tedavi gördüğü Rize Devlet Hastanesi'nde doktorların tüm çabalarına rağmen hayatını kaybetti.

Şenay Genç Yalçınkaya ile Genç ailesinden koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 9'a yükseldi.
'GENLERİMİZ ARAŞTIRILSIN'

3 kardeşi, 2 baldızı, yeğeni, kayınbiraderi ve kayınbiraderinin oğlunu kaybeden Ali Genç (63), koronavirüsle büyük bir sınav verdiklerini belirterek, "Koronavirüsten 8 yakınımızı kaybettik. Ne yazık ki Şenay kızımız da entübe edildi. Biz koronavirüsle büyük bir sınav veriyoruz. Aileden geriye 5 kişi kaldık, genlerimizin araştırılmasını istiyoruz. Biz aşılarımızı olduk, ‘her şey bitti’ diye sevinmiştik, sevincimiz kursağımızda kaldı. Ne yapacağız bilemiyorum. Aşılarımız mı bize fayda etmedi? Genlerimizde mi problem var? Başından beri hep söylüyoruz. Bizim genlerimiz araştırılsın" dedi. 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 64
 • ... 1 yıl önce Şikayet Et
  ÖLÜmün AşISI OLMAZZ..
  Cevapla
 • derin devlet 1 yıl önce Şikayet Et
  koronanın genetik bir yönü var olduğunu gösteriyor. bilim kurulu konuyu araştırsın. bilim yapsın. toplantı yapmasın. ülkeyi yönetmeye kalkmasın.
  Cevapla
 • adalet 1 yıl önce Şikayet Et
  virüse karşı önlem almamışlar ki yakalantılar devlet özel hizmet vermez ..aşı maske diye boşuna mı nefes tüketiliyor ... en etkili yöntem virüse yakalanmamaktır .. aşı yaptırmak ,maske takmak ,bol bol c vitamini, protein tüketimi ve gripliyken virüse yakalanmamak ikinci etkili yöntem .
  Cevapla
 • Erd2 1 yıl önce Şikayet Et
  Maddi ve manevi etkilenir insan zor bir durum hatta çok istisnai bir durum yardım eli olmalı,ümitsiz brakilmamali böyle insanlar
  Cevapla
 • Mahallenin Delisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Fani dünya burası gurbet vatanı aslimiz cennet oraya bir sevkiyat var maalmennuniye koşarak gidiyorum. İman kuran üzere ölmeyi nasip et ya Rabbi.
  Cevapla
 • hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  vatani asli iman üzere namaz kılarak islamın şartlarını yerine getirerek olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ümit Özdağ'ın İranlı Ramin Saeidi'yle yazışmaları ortaya çıktı! Soruşturma başlatıldı!
İsrail-Filistin savaşı: İsrail'den Gazze'de katliam! Çok sayıda ölü ve yaralı var