HDP'li Gergerlioğlu ile Tanju Özcan birbirine girdi

Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaştığı gerekçesiyle Bolu Belediyesi’nde çalışan temizlik işçisi Mahire Yentür’ün işten çıkarıldığı iddia edildi. Bu olayın ardından HDP’li vekillerle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan birbirine girdi.

 HDP'li Gergerlioğlu ile Tanju Özcan birbirine girdi
HDP'li Gergerlioğlu ile Tanju Özcan birbirine girdi
GİRİŞ 11.03.2022 23:41 GÜNCELLEME 11.03.2022 23:46
Bu Habere 179 Yorum Yapılmış

HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaştığı iddiasıyla Bolu Belediyesi'nde çalışan temizlik işçisi Mahire Yentür'ün işten çıkarıldığı ileri sürüldü. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise "Kararın kesin ve geri dönülemez" olduğuna dair bir açıklama yaptı.

"HEM DEMİRTAŞ SAYESİNDE BELEDİYELERİ ALIN, HEM DEMİRTAŞ'I SEVENLERİ İŞTEN ATIN ŞAŞIRMADIK!"

HDP 25. 26. dönem Mardin ve Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ise Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Demirtaş fotoğrafı paylaşan işçiyi işten çıkarması olayı hakkında sosyal medyadan tepki göstererek şunları söyledi: "Mahire Yentür Bolu Belediyesi temizlik emekçisi bir Kürt kadını. Demirtaş'ın fotoğrafını paylaştı diye işten atıldı Başkan Tanju Özcan: "Kararımız kesin ve geri dönülemez" dedi. Hem Selahattin Demirtaş sayesinde belediyeleri alın, hem Demirtaş'ı sevenleri işten atın şaşırmadık!"

BİRBİRLERİNE GİRDİLER

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Bolu Belediyesi'nde çalışan işçinin Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaştığı için işten çıkarılması iddialarıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Gergerlioğlu şunları söyledi: "Mahire Yentür, bir temizlik işçisi. Kürt vatandaş. Bolu Belediyesi'nden çıkarıldı. Suçu mu? Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaşmak!!! Mahire Yentür'ün mektubu aşağıda. İşten çıkartılmakla kalınmadı, sosyal dışlama da yaşadı! Cevap vermek isteyene kulağımız açıktır."

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Gergerlioğlu'nun bu açıklamaları sonrasında sosyal medyadan Gergerlioğlu'na ve HDP'lilere yüklendi.

"BANA İFTİRALAR ATAN AYRILIKÇI, KİMLİK MİLLİYETÇİLERİ, SÖZDE MİLLETVEKİLLERİ…"

CHP'li Tanju Özcan'ın sosyal medyadan yaptığı sert açıklamaları ise şöyle: "Bana ırkçı, faşist diyenler şunu iyi bilsinler. Kürtler bu milletin asli unsurudur. Artık şunu hepiniz öğrenin; "Kürtler sizin istediğiniz yöne çekebileceğiniz, sürekli ucuz siyasetinize alet edebileceğiniz bir grup değil, bu ülkenin asli unsurudur. Bana iftiralar atan ayrılıkçı, kimlik milliyetçileri, sözde milletvekilleri… Asla amacınıza ulaşamayacaksınız. Bahsi geçen personel Selahattin Demirtaş fotoğrafı paylaştığı için değil; hizmet kurumunda iş yerine sürekli siyaset yaptığı için işine son verildi…"

 

 

 

YORUMLAR 179
 • Seco 8 ay önce Şikayet Et
  Bu adamlari 6 li daltonlari simdiiden meclisten atin vatan dusmanlarini2024 e bize birakmayin
  Cevapla
 • Fettah 8 ay önce Şikayet Et
  Esas elçilik ve. Fasizanlik yapanlar HDP lilerdir. Bunlar ABD elcisidirler. Bunların meselesi Türkiye cumhuriyetini nasıl dagitiriz meselesidir . Başkandan Allah razı olsun kutluyorum.
  Cevapla
 • Mehmet Şahin 8 ay önce Şikayet Et
  Hayret. Olumlu bir icraat. PKK ve her tür düşman seviciler üzülmüş, beter olsunlar.
  Cevapla
 • Alemdar 8 ay önce Şikayet Et
  İmamın oğluda keşke senin gibi düşünse
  Cevapla
 • Seco 8 ay önce Şikayet Et
  Imamin oglu degil o soyadini sonradan almis
  Cevapla
 • bir bilen 8 ay önce Şikayet Et
  Teröre destek verene ekmek yok bu ülkede.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çavuşoğlu'ndan kara harekatı açıklaması, ABD'ye net mesaj
Dünya tarihinde nadir görülmüş fotoğraflar!