AFAD'ın taşra teşkilatı personeli toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak

Cumhurbaşkanı kararıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) taşra teşkilatı personeline toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı getirildi.

AFAD'ın taşra teşkilatı personeli toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak
AFAD'ın taşra teşkilatı personeli toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak
GİRİŞ 23.03.2022 01:33 GÜNCELLEME 23.03.2022 01:41
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararda, kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6. dönem toplu sözleşme kapsamında, AFAD'ın taşra teşkilatı personelinin resmi üniformalı bulundukları sürece toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmalarına ilişkin düzenleme yer aldı.

Karara göre, AFAD'ın taşra teşkilatında istihdam edilen, arama kurtarma hizmetlerinde görev alan resmi üniformalı; arama ve kurtarma teknisyeni, afet ve acil durum arama ve kurtarma birlik personeli ile il afet ve acil durum arama ve kurtarma ekibi personeli, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 31 Aralık 2023 tarihine kadar ücretsiz yararlanabilecek.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • adnan 8 ay önce Şikayet Et
  niyeki toplu taşımaya binmek için verecekleri paralarımı yokmuş
  Cevapla
 • Dede 8 ay önce Şikayet Et
  Güzel düşünülmüş sağlık her binada otelde şahlık eyitimi almalı karsınlar şart
  Cevapla
 • Vahim 8 ay önce Şikayet Et
  Toplu taşıma herkese bedeva olsun.. Devlet karşılasın maliyetleri.Belediyeler Halk otobüslerine yüklüyor...Onlarda Mazot parası çıkmayınca sıkıntı büyüyor... Yaşlılar hiç arabalara binemiyor..Para versede binemiyor...Çünkü şöfor bedavacı diye kaçıyor..Böyle bir saçma sapan düzen olmaz..Bedava hizmet nasıl olacak..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İYİ Parti'de kadına toplu dayak! Parti binasında dehşet anları
Dolar ve petrolde esen rüzgar Türkiye'ye yarayacak