Hollanda'nın fişini çekeği Dilara Şahin, Türkiye'de hayata döndü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Hollanda'dan Türkiye’ye getirilen ve AKUT lösemi tedavisi gören Dilara Şahin'den güzel haber geldi. Genç kız yoğun bakımdan çıkarıldı, son durumuna ilişkin ise babası açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 24.03.2022 07:38 GÜNCELLEME 24.03.2022 09:32
Bu Habere 164 Yorum Yapılmış

Hollanda’da yaşayan ve AKUT lösemi teşhisiyle gittiği hastanede yoğun bakıma alındıktan sonra doktorları tarafından fişi çekileceği söylenen Dilara Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı sonrası Türkiye’ye getirilmişti.

Hollandalı doktorlar 'fişini çekeceğiz' dedi! Erdoğan, haberi alınca jet talimat verdi...Hollandalı doktorlar 'fişini çekeceğiz' dedi! Erdoğan, haberi alınca jet talimat verdi...

Türkiye tarafından gönderilen özel uçakla yurda getirilen Şahin, Siyami Ersek Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alınmıştı.

TÜRKİYE'DE 1.5 AY SONRA YOĞUN BAKIMDAN ÇIKARILDI

Yaklaşık 1.5 ay süren tedavinin ardından Dilara Şahin yoğun bakımdan çıkarıldı. Tedavisine Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam edilen Şahin’in sağlık durumuna ilişki son durumu ise babası Oğuz Şahin anlattı.

Dilara'nın babası: Cumhurbaşkanımız bizi gurbette yalnız bırakmadıDilara'nın babası: Cumhurbaşkanımız bizi gurbette yalnız bırakmadı

DURUMU İYİYE GİDİYOR

Dilara’nın yoğum bakımdan çıkarıldığını belirten baba Oğuz Şahin şunları söyledi:

“Bundan yaklaşık 1 ay önceydi sanırım. Kızımızı, Hollanda’dan ciddi ve riskli bir transferle Türkiye’mize getirdik. Çok kötü durumdaydı. Makinalara bağlıydı. Bugüne geldiğimizde ise çok şükür ki durumu iyiye doğru gidiyor. Ümit ve duayla bekliyoruz. İnşallah yakın zamanda daha güzel haberler almayı da diliyoruz.

"CUMHURBAŞKANIMIZ VE DOKTORLARIMIZI TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Allah razı olsun, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sesimizi duymuştu. Kendileri vesile oldular bizi bu duruma getirdiler. Kendilerine sonsuz teşekkürler ediyorum. Geldiğimiz gün bizi aramıştı. Aileden biri gibi konuşarak halimizi hatırımızı sormuştu. Başkanımıza bize bugünü yaşattığın için çok teşekkür ediyorum. Türk doktor ve hemşirelerimize de ayrıca çok teşekkür ediyorum. Elinden gelen her şeyi yapıyorlar. Kızımız kurumaya terk edilmiş bir fidandı. Bu fidanı yeşertmek isteyen herkes elinden geleni yapıyor. Yavaş yavaş da olsa bu fidan yeşerecek. İnşallah yakın zamanda da çiçekler açar diye umut ediyoruz.”

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 164
 • S.Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  Rabbimiz acilen kamilen şifalar ihsan eylesin kızımıza..
  Cevapla
 • Engin 4 ay önce Şikayet Et
  Hollanda masraf oöır diye yapmıştır. Onlarda vicdan yok..
  Cevapla
 • 1903 4 ay önce Şikayet Et
  Yüzüne baktım ve agladim
  Cevapla
 • Bayram Rize 4 ay önce Şikayet Et
  RECEP TAYYİP ERDOĞAN. Bu adam başka gerisi fasafiso
  Cevapla
 • Müslüman 4 ay önce Şikayet Et
  Rabbim şifa versin inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lviv’de kritik mesaj: Yeni bir Çernobil yaşamak istemiyoruz
Türkiye ilk kez üretti: Artık dışarıdan satın almayacağız