Son dakika: 27 Mart koronavirüs tablosu açıklandı!

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 27 Mart koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 27 Mart koronavirüs tablosu açıklandı!
Son dakika: 27 Mart koronavirüs tablosu açıklandı!
GİRİŞ 27.03.2022 22:39 GÜNCELLEME 27.03.2022 22:46
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 27 Mart’ta açıklanan 24 saatlik verilere göre, 11 bin 194 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 64 oldu. 27 Mart koronavirüs tablosu

Bir günde toplam 251 bin 242 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 15 bin 402 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, 2 doz aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 85,32 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 93,07 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 146 milyon 762 bin 564’e yükseldi.

2 DOZ AŞILAMADA İLK SIRADA OSMANİYE VAR

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 89,4 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA’DA

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 62,5 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

YORUMLAR 5
 • Hasan 2 yıl önce Şikayet Et
  Zaten Plandemi tamamen yalan olduğu için bitecekti elbette. Yok olan bir şeye yok demek kadar saçma bir şey olamaz. Solunum yetmezliğinden hastaneye gittiğinizde size hemen oksijen bağlıyorlar ama dışarıda maskelerle karbondioksit solumanızı sağlıyorlar. Bu nasıl bir çelişki. İnekler çevreyi kirletiyorlar yalanı da aynı yalanın bir başka versiyonu. Yağ, şeker, un vb. yalanlara devam.
  Cevapla
 • niğdeli 2 yıl önce Şikayet Et
  yaz sezonu gelmeden biz de her sene sayılar bi düşüyor zaten.
  Cevapla
 • niğdeli 2 yıl önce Şikayet Et
  bi haberde havalar ısındı her er tıklım tıklım. resimlerde maske mesafe yok. ölmezsen test yapılmıyor, ölürsen zaten korona denmiyor. bi zahmet düşüversin sayılar, her yaz dönemi öncesi yapıyoruz bunu.
  Cevapla
 • şems 2 yıl önce Şikayet Et
  450 bin testten 250 bin teste indirildi. elbette dogal sonuc olarak vaka sayısı ve ölümler azalacaktır. Pandemi gündemden çıkarılıyor. Bence bu güzel bir gelişme.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Şu 60 yaş üstünü ya emekli yapın. Yada işe geri çağırın. 2 yıldır Avantadan maaş alıyor. Devlet unuttu bunları. Memleket genç işsiz dolu..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Denize haşema ile giren kadınlarla aklı sıra dalga geçti!
Parasını kaptıranlar bir kez daha üzülecek! Yeni Seçil Erzan parayı estetiğe harcamış