Areda Survey araştırdı: Türk halkı boş vaktini internette geçiriyor

Areda Survey adlı bir araştırma şirketi Türk halkına ‘Boş vakitlerinizi genelde nasıl geçiriyorsunuz?’ sorusunu sordu. Gerçekleşen araştırmada katılımcıların yüzde 34,4’ü boş zamanlarını en çok internette geçirdiğini söyledi.

Areda Survey araştırdı: Türk halkı boş vaktini internette geçiriyor
Areda Survey araştırdı: Türk halkı boş vaktini internette geçiriyor
GİRİŞ 01.04.2022 12:09 GÜNCELLEME 01.04.2022 12:09

Areda Survey yaptığı araştırmada Türk halkının boş zamanını nasıl değerlendirdiğini inceledi. Araştırmada katılımcılara beş seçenek sunularak, bunlardan hangisiyle en fazla uğraşıldığı tespit edildi. Araştırma sonuçlarına göre, Türkiye’de insanlar boş zamanlarını en fazla internet ortamında değerlendirdiği ortaya çıktı.

Areda Survey araştırdı

TÜRK HALKI BOŞ VAKTİNİ İNTERNETTE HARCIYOR

Boş vaktini internette değerlendirdiğini belirtenlerin oranı yüzde 34,4 düzeyinde iken, interneti yüzde 23,3’lük bir oranla televizyon izleme eğilimi takip etti. Araştırmaya katılanların sadece yüzde 12,4’ü boş vakitlerinde kitap okuduğunu belirtirken, yüzde 2,8’i ise spor yaptığını ifade etti.

GENÇLER İNTERNET KULLANIP KİTAP OKUYOR

Araştırmada, kadınların erkeklerden daha fazla oranda kitap okuduğu tespit edildi. İleri yaştakilerin en çok televizyon izlediği belirlenirken, gençlerin ise en çok internet kullandığı ve kitap okuduğu belirlendi. Şirketin sosyometre araştırması Türkiye genelinde 2000 kişinin katıldığı 26 -28 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti. İlgili araştırma, kantitatif araştırma yöntemlerinden CAWI (Bilgisayar Destekli Web Anketi) yöntemiyle yapıldı.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Diyarbakır’da 9 kişinin öldürüldüğü vahşet ambulans kamerasında!
Trabzonspor, futbol tarihinin en garip gollerinden birini yedi!