Emniyet'te atama yönetmeliğinde değişime gidiliyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğünün yeni yayımlanan personel atama yönetmeliği ile ilgili açıklama yaptı.

GİRİŞ 02.04.2022 12:20 GÜNCELLEME 02.04.2022 12:41
Bu Habere 103 Yorum Yapılmış

Emniyet atama yönetmeliğinde yapılacak değişiklikte 4 tayin bölgesi uygulamasından vazgeçiliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polislerin "şark" görev sürelerini düşüren ve atamalarda yeni düzenlemeleri içeren Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik çalışmasının yapıldığını anımsattı.

Bakan Soylu polislerle sahur yaptı: Kimse 15 Temmuz'dan nasıl çıktığımızı sormuyor!Bakan Soylu polislerle sahur yaptı: Kimse 15 Temmuz'dan nasıl çıktığımızı sormuyor!

"ATAMA BÖLGELERİ DOĞU VE BATI ŞEKLİNDE İKİYE AYRILACAK"

Doğu ve Güneydoğu'da 2 yıllık, 3 yıllık şark görevlerinde düşmeler yaptıklarını belirten Soylu, "Özellikle ikinci şark görevlerinde sene olarak da az olmasına rağmen oralarda da 1 ve 2 yıllık, genellikle 1 istisnai olarak da 2 yıllık düşümler söz konusu. Bu, attığımız adımın bir yeniliğiydi. Orada önemli bir şey daha söz konusuydu, o da şu, 2 şark vardı zaten. O 2 şarktan doğuyu ikiye böldük, batıyı da ikiye böldük kendi içerisinde" dedi.

 İçişleri Bakanı Soylu, Ankara’da emniyet mensuplarıyla ilk sahurunu yaptı

Soylu sözlerine şu şekilde devam etti:

"Doğuyu bir bölge, batıyı bir bölge olabilecek şekilde çalışmanın Emniyet Genel Müdürümüz, ilgili arkadaşlarımız tarafından yapılması hususunda karara vardık. Yine ihtiyaca yönelik yerlere elbette ki tayinler yapılacak. Çünkü bazı illere gidilmekten imtina ediliyor ama oraların güvenliği de bizim sorumluluğumuz içerisinde. Bütün bunu sağlayabilecek bir adımı da inşallah atacağımızı düşünüyoruz."

YORUMLAR 103
 • Fatma 2 yıl önce Şikayet Et
  Çocuklar lise çağında ikidebir tayin çocukların eğitimini düşünen yok şark kısalıyor ama batıda kısalıyor çözüm yok
  Cevapla
 • VATAN58 2 yıl önce Şikayet Et
  Yorumları okuyorum da şu Polis Jandarma Tsk ayrımlarından bir vazgeçin kardeşim. Düşmanmısınız birbirinize. Hepimiz bu vatanın güvenlik güçleriyiz. Hepimizin kendimize göre zorlukları, güzel yanları var. Birinin maaşı fazladır, diğerinin çalışma şartları daha iyidir. Allah vatanımıza güç versin, bizlere de sevdiklerimizle mutlu ve birlikte olacağımız çalışma şartları nasip etsin.
  Cevapla
 • Mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  Herkes meslegini kendi seçer.
  Cevapla
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Anlamadığım polisin sıkıntısı hakkında yorum yapıyoruz daha iyi olsun diye birileri burda polis düşmanlığı yapıyor onu bunu bilmem polisi sevmeyen vatan hainidir
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Sendika ları var herhalde
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Elon Musk şoke etti! Sosyal medyadan tepki yağdı!
Tek başına 20 yıldır izinsiz çalışıyor! Dokunduğu milyon dolarlık oluyor