Ağrı Belediye Başkanı Sayan, evlat nöbetindeki annelerle buluştu

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla 952 gündür HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelere ziyarette bulundu.

GİRİŞ 11.04.2022 21:16 GÜNCELLEME 11.04.2022 21:26
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, 952 gündür HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti. Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Sayan, ailelerin 952 gündür evlatlarını terör örgütü PKK'dan ve vasıta olan HDP'den beklediğini söyledi. 282 ailenin oturma eylemini gerçekleştirdiğini belirten Sayan, "Ben de Kürdüm. Bu, bir Kürt ve Kürtleri koruma meselesi değildir. Bu, terör örgütünün Kürtleri başka ülkelerin kiralık askeri yapmak için uğraştıkları ve 45 yıldır Kürtlere soykırım uyguluyorlar. 45 yıl içerisinde cezaevine giren, dağlara kaçırılan ve dağlarda öldürülen Kürtleri sayarsak bunların aile olduklarını hesaplarsak PKK ve HDP, 5 milyon Kürt'ün katili olmuştur. Dolayısıyla bunu bertaraf etmek lazım. Biz, Kürt çocuklarının beyaz önlük giyip doktor olmalarını isterken, onlar beyaz kefen giyip mezara girmelerini istiyor. Biz, Kürt çocuklarının siyah elbise giyip cezaevine girmemesini ve siyah cübbe giyip avukat olmasını isterken, onlar siyah elbiseyle cezaevine girmesini istiyor. Anneleri perişan etmişler, yuvaları yıkmışlar, bütün Kürtleri ve ülkeyi perişan etmişler" dedi.

"KÜRTLER, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'DAN KURTULACAKTIR"

Geçen yıl söz vermesine rağmen sağlık problemlerinden dolayı anneleri ziyarete gelemediğini hatırlatan Sayan, "19 Mayıs'ta Diyarbakır annelerinin huzurunda olacağız. Ellerinden, ayaklarından öpmek ve acılarını paylaşmak için yanlarında olacağız. Türkiye'nin her yerindeki gençleri yürüyerek Diyarbakır'a çağırıyorum. Diyarbakır'da kardeşlik ve özgürlük yükselecektir. Türkiye'nin birliği ve beraberliği bu kadim topraklarda başkalarının taşeronu olan örgütlerin üzerinden değil, bu halkı seven, bu milleti destekleyen gençlerin omuzunda yükselecektir. Birlikte Türkiye'yiz. Anneleri ziyaret etmeyenleri de buradan kınıyorum. Her gün başka bir kurumun önüne giden liderler her gün Diyarbakır annelerinin önüne gelirlerse, ellerini öpmeye çalışırlarsa bu ülkeye büyük hizmet edeceklerdir. Cumhurbaşkanımızın ve bakanımızın bu annelere sahip çıktığı kadar, onlar bu anneleri bırak sahiplenmeyi yanlarına uğrayıp hal ve hatırlarını sorarlarsa bütün Türkiye mutlu olacaktır. Bu annelerin acısı duyarsız insanları yakacaktır ve hepimizi yerinden oynatacaktır. Öbür dünyada da sorumlu olacağız. Buradaki kadim yürüyüş ve oturma eylemi başarıyla neticelenecektir. Kürtler, terör örgütü PKK'dan kurtulacaktır. 'Kürtlerin temsilcisiyim' diyen HDP'nin de temsilcisi olmadığını hep birlikte göreceğiz. Kürtlerin temsilcisi biziz. Biriz, kardeşiz, beraberiz, bu ülke hepimizin ve birlikte Türkiye'yiz" diye konuştu.


Ağrı Belediye Başkanı Sayan’ın ailelere ziyaretine Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ve AK Partili yöneticiler eşlik etti.
HDP il binası önünde bulunan ailelerle tek tek görüşen Sayan, annelerin elini öperek onlara beyaz gül hediye etti.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 11
 • Musa 9 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun Savcım. Devletin bölünmez bütünlüğü konusunda sen örnek adamsın. Allah istikametini daim eylesin kardeşim.
  Cevapla
 • hammert 9 ay önce Şikayet Et
  Hammert helal sana savcı sayan öpüldün allah razı olsun senden
  Cevapla
 • Mertırmaklı 9 ay önce Şikayet Et
  Tebrik ediyorum sayın Sayan! Alnından öpüyorum. Bu işi bu kadar net ve anlaşılır anlatabilene ilk defa rastladım, desem yalan olmaz. Akıl+ yakin+ samimiyet= inandırıcılık+ güven+ Ümit Helal olsun diyorum.
  Cevapla
 • hanımağa 9 ay önce Şikayet Et
  Savcı sayan, dünkü sahur yemeğiniz de tam dillere destandı yani, bu hayat pahallılığında böyle gösterişli programlar gayet iyi. Allah, fetönün, pkknın, tüm hainlerin belasını versin.
  Cevapla
 • mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  Savcı Sayan, koca yürekli bir adamsın. Helal olsun sana.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'li Abdullatif Şener'den AK Parti'ye karşı akla ziyan sözler!
NATO kararı gündeme bomba gibi düşmüştü... İsveç: Yanlış anlaşıldık