Darbedilen yazar Ergün Poyraz, Kuşadası Belediye Başkanını suçladı

Aydın'da darbedilen yazar Ergün Poyraz, saldırının arkasında Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve araştırdığı şirketin olduğunu söyledi.

GİRİŞ 13.04.2022 22:01 GÜNCELLEME 14.04.2022 13:00
Bu Habere 67 Yorum Yapılmış

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde darbedilen yazar Ergün Poyraz, kendisine yapılan saldırının arkasında Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'in olduğunu ileri sürdü.

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesinde yoğun bakımdaki tedavisinin ardından normal servise alınan Poyraz, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu gazeteci Ergün Poyraz'a saldırıyı böyle çarpıttıCHP lideri Kılıçdaroğlu gazeteci Ergün Poyraz'a saldırıyı böyle çarpıttı

Olay günü evde otururken kendisine bir telefon geldiğini belirten Poyraz, "Ağabey arabanın arkasından çarptık gelip bakar mısın' dediler. Ben de gittim aşağıya baktım far kırılmış ama çarpmayla kırılmaya benzemiyor. Çünkü arabada çizik yok. Öyle şaşkın şaşkın bakarken birisi yandan, birisi arkadan, birisi soldan öyle saldırdı 3 kişi, ben yere düştüğümde arabayla ezmek istediler. İşin en ilginç tarafı beni arayan numara ve oraya gelen araç şirketin çıktı." diye konuştu.

Bir süredir Kuşadası Belediyesinde mıcır ihalesini alan bir firmayı araştırdığını aktaran Poyraz, "Açıkçası 750 bin ton mıcır alan bir firmayı araştırıyordum. Böyle bir ihalenin olamayacağı çok açık. Hatta 300 gün süre vermişler firmaya, bugün 500 gün oldu belki hala ortada hiçbir şey yok. Mıcır yapılacak olan yere bir tane dahi kompresör gitmemiş. Artı oradaki taşla mıcır yapılmaz, imkansız. Dolayısıyla ben bunları sordum." ifadelerini kullandı.

Gazeteci Poyraz'a öldüresiye darp! En son CHP'li belediyedeki yolsuzluğu ifşa etmiştiGazeteci Poyraz'a öldüresiye darp! En son CHP'li belediyedeki yolsuzluğu ifşa etmişti

Poyraz, sonra olay günü de bu firmanın terör örgütüne yakın olarak tanındığını söylediğini aktararak, belediyeye ihaleye ilişkin dilekçeyi verdikten sonra şirketin sahibinin sosyal medya üzerinden kendisine ve eşine mesajlar attığını ve daha sonra sildiğini savundu. Poyraz, yazdığı dilekçenin ise bu şirketin sahibinin evinde çıktığını ileri sürdü.

BELEDİYE BAŞKANINI SUÇLADI

Belediyeden dilekçeyle ilgili herhangi bir cevap almadığını anlatan Poyraz, "Saldırının arkasında kesinlikle Ömer Günel ve bu şirket var. Trilyonlarca yolsuzluğa İçişleri Bakanlığının müdahale etmesi gerekiyor diye düşünüyorum." dedi.

NE OLMUŞTU?

Ergenekon davasında yargılanan ve bir süre cezaevinde kalan yazar Ergün Poyraz, 11 Nisan'da Davutlar Mahallesi'ndeki evinin önünde darbedilmiş, ambulansla Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.

Emniyetin 12 Nisan'da yaptığı operasyonda olayla bağlantılı olduğu değerlendirilen 6 kişi gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerden T.B. ve Z.B'nin ilçede faaliyet gösteren bir inşaat firmasının yöneticileri olduğu belirtilmişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 67
 • Muhtar 1 yıl önce Şikayet Et
  demekki bir istanbul değilmiş igtisatlı,olan hükümet yanlısı bir gasteci olsa kıyameti koparırlrdı iktidar oldukları heryeri yağmalıyorlar içişleri bakanını göreve çağırıyorlar bakanlık soruşturma başlatınca kıyameti koparıyorlar bu belediyeleri kazana bilirlermi hdp siz elbette ihaleleri onlara verecekler atatürkcüyüz diye bağıranlarda böm böm bakıyorlar durum bu
  Cevapla
 • Yorum yazan 1 yıl önce Şikayet Et
  Adalet herkes için vardır. CHP, MHP, AKP fark etmez. Adaleti bir şekilde tarafsız ve herkese eşit sağlamak adalet personelinin görevidir. İktidardan gelen emirleri bekleyen bir adalet sonun başlangıcıdır. Hiç bir iktidar, cemaat, fikir, örgüt adalete nüfuz edememelidir. Ancak maalesef biz bunları çoktan aştık. Sonunda herkes kendi adaletini sağlama noktasına geliyor. Hastanelere bir bakın. Silah ruhsatı için rapor almaya gelenlerin sayısındaki artışı görün.
  Cevapla
 • hilal 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamı olupta gayri meşru iş yapan zengin oluyor bu ülkede .aslında işi yapmayıp parasını alan .özelliklede böyle belediyeler de.devlet denetim yapsada nafile giden gitmiş oluyor.hak hukuk ise sormaya gerek yok
  Cevapla
 • Selami 1 yıl önce Şikayet Et
  Adalet görevlileri. Devlet ve Millet Dolandırılıyor, Hemde resmi kanallardan. Sütlü neskafelere biraz ara verelim. Küçük işlerle uğraşmayı herkes yapar. Zavallı birinin evine iki polis göndermek mesaiden sayılmaz. Bunlara pişman olacakları, Milletin de Huzur bulacağı ceza verilmeli. Kanun yoksa da Yüksek cezalar ile yapılmalı.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  helal kendi adamını bile araştırmış, kutlarım..o adam müsvettelerine de gereği yapılmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TUSAŞ'ın kuruluşuna CHP bahanesi: Memlekete zarar vermemesi için…
Rusya'dan şoke eden açıklama: Kötü niyetli bir yalan! Savaşa hazırlanıyorlar