Bayram havası üşütebilir! Meteoroloji'den uyarı

Meteoroloji'den alınan son verilere göre bayramda hava İstanbul dahil yurdun büyük bir bölümünde gök gürültülü yağmur ve bulutlu geçecek. Cumartesi gününden itibaren güneşli günler yerini serin bir havaya bırakacak.

Bayram havası üşütebilir! Meteoroloji'den uyarı
Bayram havası üşütebilir! Meteoroloji'den uyarı
GİRİŞ 30.04.2022 10:06 GÜNCELLEME 30.04.2022 15:19
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bayram için geri sayım devam ederken ramazanın ardından kendisini dışarı atmak isteyen vatandaşlar bayramda hava durumunu merak ediyor. 

Meteoroloji'den gelen son dakika bilgisine göre bayramda hava kapalı ve yer yer gök gürültülü yağmur şeklinde bizi karşılayacak.

BAYRAM'DA HAVA NASIL OLACAK?

AKOM Meteoroloji Mühendisi Osman Çaylak, İstanbul ve Türkiye genelinde yağış beklenip beklenmediğini katıldığı televizyon yayınında açıkladı.

Cumartesi gününden itibaren güneşli günlerin geride kalacağını söyleyen Çaylak, rüzgarlı ve serin havaların etkisinde olacağımızı söyledi. Sıcaklıkların 20 derecelerin de altına ve hatta 15 derecelere kadar ineceğini belirten Çaylak, saatte 45 km hıza çıkan kuvvetli rüzgarların görüleceğini söyledi.

SICAKLIKLARIN DA 6 İLA 10 DERECE AZALMASI BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı İlker Koç, Ramazan Bayramı süresince tüm yurtta aralıklarla yağış görüleceğini, sıcaklıkların da 6 ila 10 derece azalmasının beklendiğini bildirdi.

Hafta sonu itibarıyla yurdun büyük bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğini dile getiren Koç, "Cumartesi günü itibarıyla yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak bekliyoruz. Bu yağışların cumartesi günü Afyon, Uşak, Kütahya, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat illerinde kuvvetli olmasını bekliyoruz" dedi.

Bu illerde yaşayan vatandaşlardan, kuvvetli sağanaklara karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını isteyen Koç, şöyle devam etti:

"Arife gününde yurdun büyük bir bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın devam etmesini bekliyoruz. Arife günü görülecek sağanak yağışların, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin büyük bölümünde etkili olmasını bekliyoruz. Bayramın birinci günü yurdun doğu kesimlerinde yağışlar devam ettikten sonra yurdu terk edecek, ancak öğle saatlerinden itibaren ısınmayla yurdun batı kesimleri tekrar yeni bir yağışlı bir hava kütlesinin etkisine girecek. Bayram birinci günü itibarıyla yurdun büyük bölümünde yine sağanak ve gök gürültülü sağanak bekliyoruz. Bayramın ikinci ve üçüncü günleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yurdun büyük bölümünde aralıklarla etkili olacağını söyleyebiliriz."

 

(Bayramın birinci günü)Bayramın birinci günü hava durumu

(Bayramın ikinci günü)

(Bayramın üçüncü günü)

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 2
  • Müslüman 2 ay önce Şikayet Et
    Bayram tatilleri uzatılmasın çalışıp üretmemiz gereken günlerdeyiz
    Cevapla
  • Doğrusu 2 ay önce Şikayet Et
    Bayram tatili üç gün olsun yazık memlekete çalışalım birde tatil uzun oldumu kazalar oluyor yazık günah
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Karaköy'de vapur iskeleye çarptı! Yaralılar var
Besledikleri terör kendilerini vurdu... Finlandiyalıya meydan dayağı kamerada