Operasyonu Tahran engelledi: PKK'yı İran kurtardı!

“PKK'nın bölgeden temizlenmesi Türkiye’ye yarar” diyen Tahran yönetimi, Irak ordusunun Sincar'daki operasyonunu durdurmak için Haşdi Şabi'yi devreye soktu.

GİRİŞ 08.05.2022 07:45 GÜNCELLEME 08.05.2022 09:21
Bu Habere 371 Yorum Yapılmış

Irak ordusunun Sincar operasyonu terör örgütü PKK’nın kirli yüzünü bir kez daha ifşa etti. Bölgede sağ ele geçirilen 200’ü aşkın PKK’lı teröristten 17’si yabancı uyruklu çıktı. Bu teröristlerden Amerikalı Vincent Mark ve Jean DeVola ile İngiliz Emer Edwards, örgüte DEAŞ ile mücadele amaçlı katıldıklarını ancak PKK’nın kendilerini aldatarak Türkiye ile çatışmaya ittiğini anlattı.

Batı’dan devşirilen teröristler hain örgütün kendilerine sürekli Türk düşmanlığı empoze ettiğini, Türk ordusu ile sıcak temasın devam ettiği bölgelere gönderdiğini ve Suriye ve Irak’ta Türk askerine karşı girdikleri çatışmalarda çok sayıda arkadaşlarının TSK tarafından etkisiz hâle getirildiği itirafında bulundu.

OPERASYONU TAHRAN DURDURDU

Sincar operasyonu ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren KDP yönetiminden bir isim “Irak ordusunun bölgeye girmesiyle PKK’nın tehditleri sebebiyle bir tür esir durumundaki 700 aile Sincar’ı terk etti. Bunlara ek olarak 300’ü aşkın genç örgüt mensubu, dolaylı ya da direkt hizmet ettikleri terör yapılanmasından kaçarak farklı bölgelere yerleşti. Irak ordusunun başarı ile yürüttüğü operasyon İran’ın doğrudan müdahalesi sebebiyle durdu. Haşdi Şabi bu noktada doğrudan devreye girdi ve ‘Sincar kırsalından PKK’nın tamamen temizlenmesi Türkiye’ye prim vermek olur’ gerekçesini öne sürerek ordunun ilerleyişini durdurdu” bilgisini paylaştı. 

TERÖRİSTLERİN ARASINDA HATIRLI İSİMLERİN AKRABALARI VAR

Sincar’da sağ yakalanan ve Suriye ile Irak cephelerinde Türk ordusuna karşı kullanılan bu teröristlere ilişkin bir baskı da vatandaşı oldukları ülke yöneticilerinden geldi. Hiçbir engelle karşılaşmadan terör bölgesine getirilen bu teröristler yıllarca kaldıkları terör kamplarında çektirdikleri onca fotoğrafa rağmen hiçbir takip ve sorguya tabi tutulmadan ülkelerine girip çıkabiliyorlar.

Bu durumun teröre destek mahiyetinde kendi aleyhlerinde kullanılmasından korkan Batılı ülke temsilcileri, Irak makamlarından yakalanan hainleri bize sessiz biçimde teslim edin talebinde bulundu. Batılı ülkelerden PKK’ya katılan teröristler arasında bazı önemli iş ve siyaset adamlarının yakınları olduğu da tespit edildi.

YABANCI TERÖRİSTLERİ İRAN İSTEDİ

Hadi Şabi’nin operasyon sürecinde yakalanan teröristleri istediğini de aktaran KDP’li yönetici, “Bu isimler arasında Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Slovakya ve ABD vatandaşları var. Şu ana dek bazılarının deport işlemi tamamlandı ancak Haşdi Şabi ilk anlarda bu yabancı teröristlerin kendilerine verilmesini istedi. Bu talepleri kabul edilmeyince PKK ile birlikte sorgu ifadelerinin paylaşılmasını engelleme yoluna gittiler. Çünkü o ifadeler de hem PKK’nın kendilerini aldattığı hem de örgüte Haşdi Şabi tarafından silah ve lojistik destek verildiği bilgileri vardı” diye konuştu.

YORUMLAR 371
 • Vatandaş ! 2 hafta önce Şikayet Et
  Muhalefet HDP nin kandil dediği (suriye göçmeni ) PKK lıları Ülkesine yollasın ! Türkiyede en çok ev alan İRANLI ! Muhalefetin sadık müşterisi İranlılar dan bahsedildiğini hiç duydunuz mu ? Duymazsınız çünkü PKK ya operasyonuda engelleyen PKK yı besleyende İranlı !
  Cevapla
 • Emin 2 hafta önce Şikayet Et
  Bu İran yönetimi ortadoğunu çiban başı bunlar hiç bir zaman Türkiye ile dost olmazlar olmadılar tedbirimizi ona göre alacağız İran azarbaycan Ermenistan savaşında hep ermenilere destek vardiler kıssadan hisse
  Cevapla
 • Hacivat 2 hafta önce Şikayet Et
  Terör devleti iran
  Cevapla
 • Düşün 2 hafta önce Şikayet Et
  Çok sayıda iranlı Türkiyeye gelip yerleşiyor. Vizesiz gelip kalabiliyorlarmış. Acil vize uygulanmalı. Sadecw turist vizesi verilmeli
  Cevapla
 • Mücahid 2 hafta önce Şikayet Et
  Tebrizde türklere bağımsızlık adına destek verilmeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe, Jorge Jesus'la anlaştı!
Tüm salonun ayakta alkışladığı sözler: Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu ve Akşener'e çağrı