Bakan Karaismailoğlu'ndan önemli açıklamalar: 100 yılda yapılacakları 20 yılda yaptık

Türkiye'nin 58. havalimanı Rize-Artvin Havalimanı, yarın Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açılacak. Bakan Karaismailoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 13.05.2022 23:12 GÜNCELLEME 13.05.2022 23:12
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

 Açılış öncesinde Rize-Artvin Havalimanı'nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, A Haber'e özel açıklamalarda bulundu.

Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları:

Bu bölgede havalimanına ihtiyaç vardı. Tamamen Türk mühendisleri ve projeleri ile tamamlandı. Son 20 yılda hava yolu sektöründe ciddi yatırımlar yapıldı. Hava yolu halkın yolu oldu.

Rize - Artvin Havalimanı'nda 100 milyon taş, 5 bin kamyon kullanıldı. Yeni havalimanında büyük uçaklarında inebileceği bir pist yapıldı. Çay bölgenin vazgeçilmezi, projeye de yansıdı.

DEMİR YOLUNDA REFORM İLAN EDECEĞİZ

4 bin 500 kilometrelik demir yolu inşaatı devam ediyor. Demir yolları denizlere kavuşacak. Karadeniz ticari bir göle dönüşüyor.

KANAL İSTANBUL HANGİ AŞAMADA?

İstanbul Boğazı'nda sıkıntılar her gün artıyor. Kanal İstanbul tamamen lojistik bir ihtiyaç. Kendi geliriyle finanse edilmesi için çalışılıyor. Karadeniz kıyısına mega bir liman yapacağız.

Başakşehir-Hadımköy arasında otoyol çalışmaları sürüyor.

TRAFİK KAZALARI YÜZDE 80 AZALDI

Karayolunda 7 milyar saat tasarruf sağlıyoruz. Bayramda Osmangazi Köprüsü'nü 65 bin araç kullandı. Bayramda Çanakkale Köprüsü'nden 10 bin araç geçti.

YAP-İŞLET-DEVRET PROJELERİ

Yap-işlet-devret olmasaydı başka projeler olmazdı. 100 yılda yapılacak projeyi 20 yılda yaptık. Ulaştırma yaptırımların yüzde 20'si yap-işlet-devret ile yapıldı.

İHALELERE YÖNELİK ELEŞTİRİLER

İhaleler tamamen kamuya açık ve şeffaf. '5 firma' lafı külliyen yalan. Bu iddialarda bulunanlar ihalelere teklif versin. Sürekli iddiada bulunuyorlar, yalan çıkıyor.

İSTANBUL'DA METRO TARTIŞMASI

İstanbul'un bütçesi yeter ama hizmete harcanırsa. Lafla peynir gemisi yürümüyor.

BAKANLIK İSTANBUL'DA HANGİ METROLARI YAPIYOR?

Sabiha Gökçen metrosu ağustosta açılıyor. İBB'yi üzülerek seyrediyoruz. İBB kendi kendini engelliyor, hükümet değil. İBB çökmek üzere olan tünelle bile ilgilenmiyor. 103 kilometre metroyu İstanbulluların hizmetine sunacağız.

YORUMLAR 64
 • yazıcı 4 ay önce Şikayet Et
  Milletimiz demeyelim görmeyen körler sağırlar
  Cevapla
 • yazıcı 4 ay önce Şikayet Et
  Sosyal devlet vardı bir yatakta iki hasta yatıran çok sosyal olduğu için ssk yı batıran. Sefilliğin diz boyu olduğu dönemin neyi iyi idi lütfen bir yazın alt yapısı çökmüş üst yapısı iflas etmiş savunması abd ab nin elinde olan pkk ile baş edemeyen sosyal devlettenmi bahsediyorsunuz doğruları araştırn yalanla dolanla avunmayın.
  Cevapla
 • yazıcı 4 ay önce Şikayet Et
  Evet yirmi yıl önce sosyal devlet vardı depremde çadır bulamayan
  Cevapla
 • Hakan 4 ay önce Şikayet Et
  Sorun da zaten bu. Çok harcayınca çok borç oluyor. Biraz daha yavaş gidilse daha iyi olmaz mıydı?
  Cevapla
 • Yıkım Ekibi 4 ay önce Şikayet Et
  Muhalefet ne demişti, 2 yıl bize yeter
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
OPEC'ten petrol üretimini azaltma kararı: ABD'den sert tepki
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli'ye evinde ziyaret