Ölümlü kazaya karışmıştı! Rıza Kayaalp kazayı anlattı, iddialara cevap verdi

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, karıştığı trafik kazasında bir kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Ölümlü kazaya karışmıştı! Rıza Kayaalp kazayı anlattı, iddialara cevap verdi
Ölümlü kazaya karışmıştı! Rıza Kayaalp kazayı anlattı, iddialara cevap verdi
GİRİŞ 17.05.2022 00:53 GÜNCELLEME 17.05.2022 00:54
Bu Habere 76 Yorum Yapılmış

Rıza Kayaalp, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bazı basın yayın kuruluşlarının "araştırmadan" yaptığı haberden ötürü halk nezdinde zor duruma düştüğünü belirtti.

Kazadan 15-20 dakika sonra olay yerine gelen savcıya ifade verdiğini vurgulayan Rıza, "Bir sonraki günde verdiğim resmi ifadem de birebir aynıdır. Eğer aksi bir durum varsa sayın savcımızı sizlerin huzurunda görevini yapmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Rıza, açıklamasında olayı şu şekilde anlattı:

"Arkadaşımın düğününe katılmak için gitmiş olduğum memleketimde ailemi ziyaret etmek için arkadaşlarımla köyüme gittim. 3-4 saat köyde kaldıktan sonra ailemin yanından ayrılarak güreşçi olarak yetiştiğim Güreş Eğitim Merkezi'ne doğru gitmek için yola çıktım. Acele edilecek bir durum yoktu. Kurallara uyarak Yozgat'a doğru 60-70 kilometre hızla anayolda seyir halindeydim. Çok karanlık bir yoldu ve acelemiz de yoktu. Yozgatlı hemşerilerim de bilirler ki o yol asfaltın da siyah olmasından dolayı zifiri karanlık. Ben sol şeritte ilerlerken merhum şahıs Çalatlı köyü Yozgat tarafı çıkışında bulunan Coşkunlar Fabrikası önünde birden önümüze çıkıvermiştir. Şahsı görmemle direksiyonu sola kırmam 1 saniyelik olaydı ki sol şeritte olmama rağmen bu olay gerçekleşmiştir. Merhum şahıs benim sağ çamurluğuma çarpmıştır. Biz ne olduğunu anlayamadan aniden gelişti her şey."'ZAMAN OLARAK YETİŞMEM İMKANSIZDI'

Hemen arabayı kenara çekerek park ettiğini belirten Rıza, şunları kaydetti:

"Şahsı derhal hastaneye yetiştirmek düşüncesiyle hızla arabadan inip olay yerine doğru yürümeye başladık. Dediğim gibi çok karanlık bir yol olması ve şahsın siyah kıyafetli olmasından dolayı görmekte zorlandık. Telefonlarımızın flaşlarını açtık. Tam o sırada arkadan gelen tırın ışığıyla şahsı fark ettik. Oturur ve kolunu tutar vaziyetteydi. O an merhum şahıs da tırın kendisine geldiğini görünce elini kaldırdı durması için. Biz de hemen kendi can güvenliğimizi düşünmeden yola atladık. Şoförü durdurabilmek için kollarımızı kaldırdık, bağırdık. Şahsı tırın önünden çekmeyi düşündüm ama zaman olarak yetişmem imkansızdı. Maalesef tır, merhum şahsı altına alınca durabildi. Zaten fabrikadaki görgü şahitleri de merhumun oturur vaziyette kolunu tuttuğunu ve iyi olduğunu tırın durması için elini kaldırdığını ve bizim uğraşımızı görmüş, karakoldaki beyanlarında belirtmişlerdir. Burada tır şoförünün de yapabileceği bir şey yoktu. Onu suçlamak gibi olmasın. Dediğim gibi şahsın kıyafetleri ve asfalt simsiyahtı. Hiçbir ışık yoktu ve bu durumlar görüş mesafesini kısıtlıyordu. Hemen merhum şahsa yardıma koştuk tır şoförüne aracını geri almasını söyledik. O da 1-2 metre tırı geri aldı. Merhum şahısın hayatını kaybetmişti."

Rıza Kayaalp, daha sonra olay yerine sağlık ekipleri, jandarma, polis ve savcının geldiğini ifade ederek, "Olayın araştırılması, görgü tanıklarının dinlenmesi, sonrası bilirkişi raporlarında hızımın kurallara uygun olduğu, yolun ışıksız olması, şahsın kıyafetlerinin siyah olması, yaya geçidinin olmaması, 150 metre ilerde alt geçidin olması göz önünde bulundurularak yüzde yüz merhum yayanın suçlu olduğu anlaşılmıştır." açıklamasını yaptı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 76
 • YazıklarOlsun 1 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizde iyiyi masumu harcamaya merakli, kalbi kararmış ne cirkef insanlar varmış. Heryerden içlerindeki güzelliği! kusacak bahaneler arıyorlar. Onca terör, cinayet, haksizlik var gıkları çıkmaz, iyi bir insanın icine düştüğü talihsizliği görünce akbabalar gibi üşüşürler.
  Cevapla
 • İklimdeğişikliği 1 ay önce Şikayet Et
  Rabbim kimsenin başına boyle bir acı yaşatmasın Geride kalanlarına sabır ihsan eylesin.
  Cevapla
 • İklimdeğişikliği 1 ay önce Şikayet Et
  Ateş düştüğü yeri yakar ne demek % 100 rahmetli suçlu kimbilir ailesi perişan durumda Tır şöförü ve Rıza Kaya alp ölenin yakınlarına en azından para tazminatı vermelidir.
  Cevapla
 • tct 1 ay önce Şikayet Et
  Geçmiş olsun. Ölen kardeşimize de Rabbim rahmet eylesin. Kınamayın arkadaşlar kaza adı üstünde. İçkili aşırı hızlı vs değil adam.
  Cevapla
 • Özgür biri 1 ay önce Şikayet Et
  Rıza Kaya Alp temiz çocuk yalan söylemez her sporcu gibi kaypak deyil adam önüne çıkmış çarpmış sonuçta kara yolunda araç yolunda ölümler malesef yayaların hatası olur ölene Allah rahmet eylesin tır soforude duramamis öldürmüş oda koca araba yola devam eden aracı durdurmak kolay deyil onada geçmiş olsun rıza Allah yar ve yardımcın olsun umarım bu sıkıntıyı çabuk atlatirsin Türk sporunun sana ihtiyacı var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Bilgin'den son dakika EYT açıklaması! Heyecanlandıran sözler
Bakan duyurdu: 18-25 yaş arasındaki tüm gençlere ücretsiz dağıtılacak