Bakan Çavuşoğlu, New York'ta ikili temaslarda bulundu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York'ta ikili temaslarda bulundu.

GİRİŞ 19.05.2022 03:52 GÜNCELLEME 19.05.2022 03:56
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak için geldiği ABD'nin New York kentinde Pakistan Dışişleri Bakanı Bilawal Bhutto Zardari, Dünya Gıda Programı İcra Direktörü David Beasley, Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly ve Lübnan Dışişleri Bakanı Abdallah Bouhabib ile ayrı ayrı bir araya geldi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU KENYA DIŞİŞLERİ BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Kurulu çatısı altında ilk kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Göç Gözden Geçirme Forumu’na katılmak üzere geldiği ABD’nin New York kentinde temaslarına devam ediyor. Çavuşoğlu, Kenya Dışişleri Bakanı Raychelle Omamo ile bir araya geldi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU, MELANİE JOLY İLE GÖRÜŞTÜ 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Kurulu çatısı altında ilk kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Göç Gözden Geçirme Forumu’na katılmak üzere geldiği ABD’nin New York kentinde temaslarına devam ediyor.

Çavuşoğlu, Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly ile bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu yapılan görüşmeye istinaden, "Kanadalı mevkidaşım Melanie Joly ile Ukrayna‘daki savaşın gıda güvenliğine etkilerini ve NATO genişlemesi konularını ele aldık." şeklinde açıklamada bulundu.

DÜZENSİZ GÖÇ MESELESİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun İçişlerinden Sorumlu Üyesi Ylva Johansson ve Pakistan’ın yeni Dışişleri Bakanı Bilawal Bhutto Zardari ile ayrı ayrı bir araya geldi.

Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, AB Komisyonunun İçişlerinden Sorumlu Üyesi Johansson ile bir araya geldiğini kaydetti. Çavuşoğlu, görüşmede, düzensiz göçle mücadele ve vize serbestisi konularının ele alındığını bildirdi.

Temasları kapsamında Pakistan’ın yeni Dışişleri Bakanı Zardari ile de bir araya gelen Çavuşoğlu, görüşmede iki ülke arasındaki ekonomik ve savunma sanayi iş birliği ile Afganistan’daki gelişmelerin değerlendirildiğini ifade etti.

Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 5
 • Kaysi 2 ay önce Şikayet Et
  Ne olursa olsun bu iki ülkeyi nato almamalari lazim simdiye kadar hagisi anlasmalara uydu da bulara güveneceksin .
  Cevapla
 • Türk 2 ay önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcın olsun sayın bakanım
  Cevapla
 • Dadaş Erol 2 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun ben bu yüzden buları seyoyorum asla taviz vermeyin bu kızıl haç lı kafirlerden herşey beklenir
  Cevapla
 • kani 2 ay önce Şikayet Et
  Aman bakanım dikkatlı olun sonra işimiz Tarihte Baltacı Mehmet işine dönmesin
  Cevapla
 • selcuk bey 2 ay önce Şikayet Et
  Allah yolunu acık etsin Sayın Bakanım.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç ve Finlandiya açıklaması: Ağustos ayını teklif ettiler
Türk devinden altın hamlesi! 780 kilo üretildi