Berna Laçin'in Arabistan alerjisi! Bakan Bozdağ'ın sözlerini çarpıttı

Sözde tiyatrocu Berna Laçin’in AK Parti ve başörtüsü düşmanlığı bitmiyor. Laçin, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın sözlerini çarpıtarak algı operasyonuna kalkıştı.

Berna Laçin'in Arabistan alerjisi! Bakan Bozdağ'ın sözlerini çarpıttı
Berna Laçin'in Arabistan alerjisi! Bakan Bozdağ'ın sözlerini çarpıttı
GİRİŞ 30.05.2022 09:40 GÜNCELLEME 30.05.2022 09:40
Bu Habere 104 Yorum Yapılmış

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın,AK Parti’den başörtülü kadınların milletvekili seçilse bile TBMM’den kovulduklarını hatırlatıp “Kadınlarımızın başı açık, başı örtülü hepsinin eşit siyaset yapma hakkını hayata geçiren, seçilme hakkını tam anlamıyla hayata geçiren ve bu anlamda büyük bir insan hakları reformuna imza atan iktidar AK Parti iktidarı, lider Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır"sözlerini Berna Laçin çarpıttı.

BERNA LAÇİN'DEN BAŞÖRTÜLÜ KADINLARA HAKARET

Adalet Bakanı Bozdağ’ın açıklamalarının başlığını alıntılayıp tweet atan Berna Laçin “Dememiştir ! Mümkün değil dememiştir ! İmkan yok dememiştir! Dememiştiiiiiiirrrrrrrrrrrrrrrrrr!” ifadelerini kullandı. Berna Laçin’in takipçileri ise bu çarpıtmaya tepki göstererek “Başörtülü kadınları insandan saymıyordunuz sözde özgürlükçüydünüz özgürlük sadece kendinize kapalı anneler asker ocaklarına alınmadı devlet kurumlarında kapalı kadınlar giremedi bu ülkede ondan bahsetmiş sayın bakan”diyerek tepki gösterdi.

Berna Laçin bu sözlere tepki göstererek başörtülü kadınlara hakaret etti. Laçin “Seçme Hakkı! Oy vermedi mi kapalı kadınlar ? Siz Arabistan’dan mı yazıyorsunuz ya”sözleri de tepki çekti.

BAKAN BOZDAĞ NE DEMİŞTİ? 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ milletvekili seçilen Merve Kavakçı’nın Meclis’ten çıkartıldığını hatırlatarak, “Bugün her görevde, kamu hizmetinde hem başı açık kadınlarımız hem de başı örtülü kadınlarımız çalışmaktadır. Bu büyük bir reform, bir devrimdir. Biz sadece yasaları değiştirmedik. Adımları atmadık. Korkuları da yendik bu açıdan. Siyaset yapma konusunda kadınlarımızın milletvekili seçilmesi, belediye başkanı, belediye meclis üyesi, il genel meclisi üyesi seçilmesi hakkı bazılarının var, bazılarının yoktu. Merve Kavakçı hanımefendi 1999 yılında milletvekili seçilmiş, Meclis'e girmiş, yemin için kürsüye geldiğinde merhum Başbakanımız Bülent Ecevit 'Burası devlete meydan okunacak yer değildir' demiş, 'Bu kadına haddini bildirin' diye orada kükremişti. Merve hanım yemin edemedi. Çocukları okulda lince uğradı, sokakta gezemedi, haksız yere vatandaşlığı elinden alındı. Türkiye'de duramadı. Şimdi başörtülü vekillerimiz var mı? Belediye başkanı, bakan, bakan yardımcıları her kademede var mı? Var. Kadınlarımızın başı açık, başı örtülü hepsinin eşit siyaset yapma hakkını hayata geçiren, seçilme hakkını tam anlamıyla hayata geçiren ve bu anlamda büyük bir insan hakları reformuna imza atan iktidar AK Parti iktidarı, lider Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Onun için bu noktalarda Türkiye'de en büyük reformlara imza atan tek hükümet var, emin olun Atatürk'ten sonra AK Parti hükümetidir. Tek lider var, Atatürk'ten sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır." diye konuştu.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 104
 • ilkerkd 5 ay önce Şikayet Et
  bunların alemine ve seviyesine çıkmak zor, ne yiyip içtikleri kafayı nasıl yaptıkları belli değil en iyisi anlamaya çalışmayıp kendi haline bırakmak
  Cevapla
 • tabi 5 ay önce Şikayet Et
  ona bakarsan bizde ne dememiştirrr ler var. sen git kumda oyna.
  Cevapla
 • Ertuğrul 5 ay önce Şikayet Et
  Bunlar söylenen lafı bile anlayamayan veya anlamak istemeyen aciz yaratıklar. Arabistan'da ki de insan ülkemdeki de insan. Bak seni bile insandan sayıyoruz kıymetini bil.
  Cevapla
 • ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  seçme ile seçilme arasındaki farkı bile bilmiyor, yada biliyor da ...
  Cevapla
 • son osmanlı 5 ay önce Şikayet Et
  sen kimsin be kendini bir şey sanan hiçbirşey...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
6'lı masanın adayı kim olacak? Fatih Portakal isim verdi: Yüzde 99...
Türkiye'nin kara harekatı öncesi Rusya'dan terör elebaşı Abdi Şahin'e yeni teklif