Muğla'daki doktor ile uzman çavuş arasındaki olaya bakanlık el koydu

Sağlık Bakanlığı, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde 14 Mart Tıp Bayramı'nda, uzman çavuş ve doktor arasında yaşanan olaya ilişkin müfettiş görevlendirdi.

Muğla'daki doktor ile uzman çavuş arasındaki olaya bakanlık el koydu
Muğla'daki doktor ile uzman çavuş arasındaki olaya bakanlık el koydu
GİRİŞ 14.06.2022 18:40 GÜNCELLEME 14.06.2022 19:24
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

Hastanenin acil servisinde görevli doktor T.T. ile hastaneye muayene için gelen Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığında görevli uzman çavuş A.A'nın savcılıkta birbirlerinden şikayetçi olduğu olaya ilişkin Sağlık Bakanlığınca görevlendirilen müfettiş, idari soruşturma kapsamında çalışmalarına başladı.

Başhekimlikçe yürütülen idari soruşturmada güvenlik kamerası görüntüleri incelenmiş, elinden evrak almaya çalıştığı hastayı ittiği görülen doktor T.T'nin yanı sıra olay gecesi acil serviste ve ameliyathanede görevli aralarında doktor ve hemşirelerin de olduğu 25 sağlık çalışanının ifadeleri alınmıştı.

İdari soruşturmaya hastanenin genel cerrahi servisinden taburcu edilen uzman çavuş A.A'yı hastane koridorlarında ve çıkış kapısında bekleyerek alkış ve sloganla protesto eden sağlık çalışanları da dahil edilmişti.

Hazırlanan raporun İl Sağlık Müdürlüğüne sunulmasının ardından Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığınca da idari soruşturma genişletildi.

Bu kapsamda, uzman çavuşun taburcu olduğu sırada protesto gösterisine ve iddia edilen darp olayının ardından düzenlenen basın açıklamasına katıldığı belirlenen 85 sağlık çalışanı idari soruşturmaya dahil edildi.

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığınca görevlendirilen müfettiş, soruşturma kapsamında 85 kişiyle görüşecek. Hastane yönetiminin de bilgisine başvurulacak.

OLAY

14 Mart'ta Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde görevli doktor T.T. ile hastaneye apandisit şüphesiyle tedaviye gelen Jandarma Uzman Çavuş A.A. arasında tartışma çıkmış, A.A'nın doktoru darbettiği öne sürülmüştü.

Olay sonrasında A.A, hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı için tedbiren görevinden uzaklaştırılmıştı. Soruşturma kapsamında olay mahallinin güvenlik kamerası kayıtları ayrıntılı şekilde incelenmiş ve dosyadaki tüm delillerle birlikte değerlendirilerek A.A, göreve iade edilmişti.

Uzman çavuşun elinden evrak almaya çalıştığı güvenlik kamerasında görülen T.T. hakkında ise idari soruşturma başlatılmıştı.

KAYNAK: AA
Yahya Gür Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Yahya Gür
YORUMLAR 38
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  uzman çavuş için hemen karar verilmişti. sıra dr. gelince bekleyecez
  Cevapla
 • Doğrusu 5 ay önce Şikayet Et
  Genelleme yapmak uygun olmayabilir lakin pandemi bahanesiyle sağlıkçılar şımartıldı.O kadar yatırıma rağmen sağlık hizmetleri çok geriledi.Vatandaş terbiye olmak için değil tedavi olmak için yutkunmak zorunda kalıyor
  Cevapla
 • zecc 5 ay önce Şikayet Et
  şikayetler,delil toplama,ifadelerin alınması,itirazlar vs...o kadar kolay değil hemen karar almak...kaldıki tek davada bu değildir...hemen adaleti sorgulamak kolay
  Cevapla
 • adalet terazisi 5 ay önce Şikayet Et
  Kol kırılıp yen içinde kalmamalı. Her meslekte iyiler ve kötüler var. Elimizle, dilimizle, en azından kalbimizle kötülere karşı çıkmamız Allah ın emri. Yeni çıkarılan kanunda sağlık personeline yapılan saldırılarda daha ağır cezalar uygulanacak. Sağlık personeli vatandaşa saldırırsa daha az ceza alacak. Bu haksızlık. Devlet vatandaşına eşit olmalı. Kanun vatandaşa eşit olmalı. Kötü niyetli bazı sağlıkçıların bu kanunu istismar ederek vatandaşı tahrik edeceğini düşünüyorum. Örnek zavallı astsubay. Kameralar olmasaydı yanmıştı. Allah yardım etti. Aklandı.
  Cevapla
 • Adalet terazisi 5 ay önce Şikayet Et
  5 sene sonra bir akraba ziyaretinde Adana Numune Hastanesin de temizlik görevlisi olarak çalışan bir abiyle tanıştık Kendisi söze başladı Bir gün beşikten düşen bir bebeği getirdiler Bebek hareket ettiği için iyi çekilemeyen röntgen yeniden çekilmedi Röntgenci bebeğin ailesi ile tartıştı Zavallı aile çok çaresiz kaldı Neredeyse tüm personel aile alehine şahitlik yaptılar Abi dedim Bak işte karşıdaki çocuk o bebek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Elektrikli otomobil "Ceryan" seri üretime hazırlanıyor!
Bu zeka testini 100 kişiden biri çözebiliyor!