Devlet Bahçeli Türkiye'yi ağlatan Ayşe Sabancalı'yı yalnız bırakmadı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girerken kimliğini unuttuğu için gözyaşlarını tutamayan Ayşe Sabancalı'nın tüm eğitim masrafları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla kurucusu olduğu Osmaniye Vakfınca karşılanacak.

GİRİŞ 21.06.2022 03:36 GÜNCELLEME 21.06.2022 03:50
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Osmaniye Vakfının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Osmaniye'de üniversite sınavına girişi sırasında gündeme gelen hem yetim hem de öksüz kızımız Ayşe Sabancalı'nın devlet ya da vakıf fark etmeksizin hangi üniversite ve bölümde okumak istiyorsa Vakfımızın Kurucusu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatları ile Osmaniye Vakfı olarak tüm eğitim masraflarını üstleneceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Osmaniye'de YKS'ye gireceği sırada kimliğini unuttuğunu fark eden Ayşe Sabancalı göz yaşlarına hakim olamamıştı. Daha sonra polislerin ve yakınlarının yardımıyla kimliği getirilen Sabancalı, sınava girebilmişti.

Osmaniye Valisi Yılmaz, TYT'ye girerken kimliğini unutan öğrenciyi kabul etti

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, 18 Haziran günü yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) girerken kimliğini unuttuğu için gözyaşlarını tutamayan Ayşe Sabancalı'ya her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Vali Yılmaz, Sabancalı'yı makamında kabul ederek bir süre görüştü. Sabancalı'nın sınav günü yaşadıklarını medyadan öğrendiğini ve çok duygulandığını dile getiren Yılmaz, "Ayşe'nin o günkü davranışları, verdiği cevaplar bütün Türkiye'yi olduğu gibi tabii beni de çok duygulandırdı. Biz Ayşe'nin yanındayız, yanında olacağız. Bundan sonra da hep destekçisi olacağız."dedi.

Ayşe'nin sınava girebilmiş olmasının kendilerini mutlu ettiğini aktaran Yılmaz, "Ayşe'nin aslında çok örnek bir davranış sergilediğini düşünüyorum. O azmiyle, kararlılığıyla inşallah bu şekilde hedefine ulaşır. Biz de Ayşe'nin yanında olacağız." ifadesini kullandı.

Vali Yılmaz, Ayşe Sabancalı'nın sınavı kazanamaması halinde ise her türlü masrafını karşılayarak dershaneye gitmesini sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Babasını 2016 yılında, annesini ise geçen yıl kaybettiğini belirten Ayşe Sabancalı da "Şu an teyzemin kızıyla birlikte yaşıyorum. Ağabeyim nerde istersem orada yaşayabileceğimi söyledi ben de teyzemin kızıyla kalmak istedim." diye konuştu.

Sınav günü kimliğini unuttuğunu anladığında çok kötü olduğunu dile getiren Sabancalı, "Sınava kimliksiz kimseyi almıyorlardı. Geç kalanı da almıyorlardı. Beni de almayacaklarını düşündüm ve ağladım ama sınava girebildim. Yaşadıklarım, sosyal medyada çok fazla gündem oldu ve takipçi sayım binlerce kişi arttı. Birçok kişi bana ulaştı ve üniversiteyi kazandığım taktirde burs verebileceklerini söylediler. Ben Niğde çocuk gelişimi bölümünü okumak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonunda Vali Yılmaz, Sabancalı'ya hediye verdi.

KAYNAK: AA, İHA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici
YORUMLAR 45
 • ali 1 ay önce Şikayet Et
  Dijital çağda yaşayıp, kimliksiz diye sınava girememek. Bu YÖK veya ÖSYM nin acizliği. Okuldaki sınav görevlisi nüfus Md.lüğüne kızın TC sini bildirip sınav bitmeden o okula geçici Nüfus kağıdı elektronik ortamda veya fiziki olarak temin edebilir. 1 yıllık emek ve gözyaşına yazık değilmi. Eski tip kafalar yüzünden hala bürokrasiyi geçemiyoruz.
  Cevapla
 • Bünyamin 1 ay önce Şikayet Et
  Devlet gibi adam devlet bahçeli Allah hayırlı uzun ömürler versin inşallah
  Cevapla
 • ahiret 1 ay önce Şikayet Et
  allah gönlüne göre versin
  Cevapla
 • fitbolci 1 ay önce Şikayet Et
  Bu doğru bir hareket
  Cevapla
 • Zillet ittifakı 1 ay önce Şikayet Et
  Cennetliksin bahçeli Allah elinden tutsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya duyurdu: NATO ülkelerinin gönderdiği 45 ton mühimmat yok edildi
Denizin ortasında inşa edilen tek Osmanlı yapısı yeniden doğuyor