Bakan Yanık’tan Pınar Gültekin açıklaması: Kabul etmemiz mümkün değil

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Pınar Gültekin’i öldüren sanığa verilen ceza indirimine ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Yanık’tan Pınar Gültekin açıklaması: Kabul etmemiz mümkün değil
Bakan Yanık’tan Pınar Gültekin açıklaması: Kabul etmemiz mümkün değil
GİRİŞ 21.06.2022 18:42 GÜNCELLEME 21.06.2022 18:45
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Muğla'da Pınar Gültekin’i canavarca katleden sanık hakkında verilen cezaya ‘ağır tahrik’ sebebiyle indirim uygulanmasını kabul etmemiz mümkün değildir. En başından itibaren müdahil olup yakından takip etmekte olduğumuz davada, tasarlayarak ve kasten Pınar Gültekin'i genç yaşında hayattan ve sevdiklerinden koparan bu kişinin, indirim olmaksızın en ağır cezayı alması için kararı bakanlık olarak istinafa götüreceğiz. Kamu vicdanını ve adalete olan güveni zedeleyici bu karara itiraz etmek, hepimiz için bir vatandaşlık hakkıdır” ifadelerini kullandı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 20
 • sezayi 3 ay önce Şikayet Et
  milletin bakanı derya hanım olaylar karşısında insanlığın tarafında oluşun beyin merkezli hukuku adalet değil araç olduğunun nişanesidir.manevi müeyyide den yoksunluk insanlığın vicdanlarında yara açıyor.insanların arasına nifak tohumları ekiyor.
  Cevapla
 • Ertuğrul 3 ay önce Şikayet Et
  Bu hükmü veren hakim görevden alınsın ve geçmişi araştırılsın mal ve para hareketleri takibe alınsın mutlaka bir şeyler çıkacağına inanıyorum.
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  İşin içinde yine chp var. Hakim araştırın kesinlikle chpli çıkacaktır
  Cevapla
 • Vatan 37 3 ay önce Şikayet Et
  Pınar gültekin davasında işkence ile planlayarak ve tasarlayarak öldüreni ağır tahrik indirimi ile ödüllendiren, acılı anneyi ise tehdit ettiği gerekçesi ile 4 yıl 4 ay ile yargılanmasını isteyen hakim acaba aileyi arayıp şikayetini geri çek, davadan vazgeç diyen chp milletvekilinin hatırı için mi bu kararı verildi acaba.
  Cevapla
 • vtd3434 3 ay önce Şikayet Et
  sokakta gezen vatandaşın bile eften püften bir sürü davası var,düzeltin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Benzin fiyatları bir gecede fırladı! California'da şaşırtan artış
NATO'dan MARLIN'e övgü: Dört gözle bekliyoruz!